OBSESSO ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka oldu

OBSESSO, dijital dünyada yeni bir dönem başlatan yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka oldu.

OBSESSO, geliştirdiği sosyal medya inisiyatifiyle yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka oldu. Dijital dünyada büyük ilgili uyandıran ChatGPT, OBSESSO için sosyal medya içerikleri üretiyor.

OBSESSO’nun, yenilikçi ruhunu ve anın keyfini çıkarma odağını iletişime de taşıdığını söyleyen DİMES Dijital Pazarlama Müdürü Ezgi Özyıldırım, "OBSESSO deneyimini yaşayan herkesle arkadaşlık ilişkimiz var. Sosyal medyada onlar bizi, biz de onları takip ediyoruz; onlara keyfini paylaşacağımız yeni deneyimler sunuyoruz. Anlık filtresiz fotoğraf paylaşımlarıyla yaşanan gerçek anları öne çıkaran sosyal medya platformu BeReal üzerinde kampanyamızın yanı sıra, dijital dünyada büyük ilgi uyandıran ChatGPT yapay zekâ sohbet robotunu iletişimde kullanan ilk marka biz olduk; dijital iletişimdeki gücümüzü bir kez daha sergiledik" dedi. 

Yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT ise, kendisine yöneltilen "OBSESSO ile işbirliğiniz hakkında ne düşünüyorsun" sorusuna: "Pazarlama için sosyal medya ve ileri teknolojileri kullanmak, tüketicilerle bağlantı kurmak için benzersiz ve yenilikçi bir yoldur ve tüketicilere de unutulmaz bir marka deneyimi yaşatır" yanıtını verdi.

ChatGPT’nin, OBSESSO marka yöneticileri tarafından verilecek bilgiler doğrultusunda sosyal medya içerikleri üreteceğini söyleyen Ezgi Özyıldırım, "Bu işe başlarken, önce ChatGPT ile arkadaş olduk ve ona hem markamızı, hem de iletişim dilimizi tanıttık.  Biz ChatGPT ile sohbet ettikçe, o da markamızı daha iyi tanır, daha iyi anlatır oldu. Şimdi de bizim için hazırlayacağı sosyal medya içeriklerini, takipçilerimizle paylaşacağız, takipçilerimizden gelecek soruları da kendi hesabımız üzerinden kendisine iletip vereceği yanıtları yayınlayacağız. Günümüzün trendini yakalayıp, keyifli bir sohbetle anı yavaşlattığımız bu deneyimi, takipçilerimizle paylaşacağız" dedi.

ChatGPT, OBSESSO ekibinin markanın hesabı üzerinden yapay zekâya ilettiği bilgiler üzerinden "Yeni nesil karamel lezzeti için OBSESSO Caramel Macchiato'yu deneyin", "OBSESSO Caramel Macchiato ile kahve keyfinizi bir üst seviyeye taşıyın. #yenideneyim", "Kışın en havalı kahve deneyimi için Obsesso White Chocolate Mocha'yı denemelisiniz. Soğuk havalarda, evinizde, kış aylarının keyfini çıkarın" gibi yaratıcı içerikler üretiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir