Nostaljik melodilerle temiz geleceğe adım

Freedom Solar, 80'lerin ikonik müzik videolardan ilham alarak, sürdürülebilir enerjiyi tanıtan yaratıcı bir reklam kampanyası hazırladı.

Günümüzde çevresel sorunlara çözüm bulma ihtiyacı artarken, yaratıcı reklam kampanyaları da bu amaca katkı sağlamak için farklı yollar arayışında. Bu yolu amaç edinen güneş enerjisi şirketi  Freedom Solar, sürdürülebilir enerjiyi ve nostaljiyi bir araya getiren yeni bir kampanya ile dikkatleri üzerine çekti.

Kampanya, 80'lerin müzik videolarının karakteristik tarzından esinleniyor. Sahne tasarımları, kamera efektleri ve saç bantları gibi ayrıntılar, izleyicilere nostaljik bir yolculuk sunuyor. Ancak bu nostalji, sadece geçmişi yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda günümüzün sürdürülebilirlik zorluklarına dikkat çekiyor.

Kampanya, yazın sıcak havalardan kaynaklanan enerji maliyetleri gibi modern sorunları ele alıyor. Eğlenceli sahneler arasında, güneş enerjisinin ev sahiplerine nasıl fayda sağlayabileceği anlatılıyor. 

Reklam filminin merkezinde enerji dönüşümü yaparak güçlenen karakterler Jane ve Carl bulunuyor. '80'lerin güçlü müzikleri eşliğinde, ikili yaz sıcaklarına meydan okurken enerji faturalarını da düşürüyor. Hikâye aynı zamanda sürdürülebilir enerjinin bireylerin hayatlarında nasıl bir fark yaratabileceğini gösteriyor. Kampanya, sadece sıcak havalara karşı bir çözüm sunmakla kalmayıp aynı zamanda çevresel sorunlara dikkat çekiyor. 

Künye

Reklamveren: Freedom Solar Power

Reklam Ajansı: Callen

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir