Nissan'dan Mesafeyi Seven Finlilere Özel Reklam Kampanyası

Finlandiya halkının kişisel alana karşı gösterdiği duyarlılık artık garipsenmiyor. Hatta markalar Finlandiya için farklı reklam kampanyalarına imza atıyor. Burger King'in Finlilere Özel Sessiz Sipariş Desteği'ni sizinle paylaşmıştık.

Nissan da yerelleşme stratejileri kapsamında, otomatik mesafe kontrolünü Finlandiya halkına hiç de yabancı gelmeyecek açık hava reklamları ile anlatıyor. Finlerin zaman zaman sosyal medyada da ilgi çektiği üzere, otobüs duraklarında birbirlerine mümkün olduğunca uzak durmalarından yola çıkarak hazırlanan kampanyada, markanın Otomatik Mesafe Kontrolü (Automatic Distance Control) özelliği tanıtılıyor.

“Otomatik Mesafe Kontrolü. Finliler tarafından onaylandı.” sloganı ile desteklenen ve TBWA\Helsinki tarafından Nissan için gerçekleştirilen Personal Space (Kişisel Alan) isimli kampanyada Finlandiya halkının kendinden bir parça bulması amaçlanmış.

TBWA\Helsinki yaratıcı yönetmeni Erno Reinikainen otobüs durağında bekleyen insanların Finlandiya özelinde Nissan’ın Otomatik Mesafe Kontrolü özelliğini tanıtmak için mükemmel bir benzetme olduğunu belirtirken, her iki durumda da mesafenin otomatik olarak kontrol edildiğini ve bu durumun Finlandiya’da yaşayan bütün vatandaşlar için anlamlandırılabilecek bir çıkarım olduğunu vurguladı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir