Nike'tan çadıra dönüşen panço

Hem çadır hem de panço olabilen Nike'ın yeni ürünü, kamp ve doğa yürüyüşü sevenler tarafından beğeniyle karşılandı.

Açık hava etkinliklerine ya da kamplara götürülen eşyaların olabildiğince efektif olması önemli. Yağmur için bir cekete, güneş için güneş kremine ve barınmak için bir çadıra ihtiyacımız olsa da tüm bunlar için ne yazık ki alanımız kısıtlı... Nike'ın ISPA serisinin bir parçası olarak 2024 yazında piyasaya sürülen, yağmur tutmayan bir pançodan tek kişilik güneşlik çadırına dönüşen bir giysi olan Nike ISPA NRG Metamorph Poncho tam olarak bu konudan ilham alınarak tasarlanmış.

Metamorph, dayanıksız bir plastik panço olmanın ötesinde, hafif ve su geçirmez naylondan üretiliyor. Bu da bu ceketi hem konforlu hem de pratik kılıyor. Tasarım önce yağmurlu günlerde kıyafetlerinizin üzerine giyebileceğiniz bir panço olarak tanıtılırken sonrasında sıcak bir gün veya öğlen uykusu için hızlı bir güneşlik çadırı haline gelebileceği vurgulanıyor.

Çadırı kullanmayı bitirdiğinizde, orijinal dış giyim formuna geri katlamak da yeterli oluyor. Akıllı tasarım, havalandırma kapağını bir taşıma çantası olarak da dahil ederek ayrı bir büyük kese ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Ayrıca çıkarılabilir şapka, beklenmedik sağanak yağışlara karşı ek koruma sağlayarak hava koşullarının yol açtığı her türlü duruma hazırlıklı olmanızı sağlıyor. 

İki parçanın bir arada olduğu göz önünde bulundurulursa dış giyim ekipmanı Livestock ve End Clothing gibi platformlarda 620 dolar fiyatla satılması, doğaseverlere pek de yüksek gelmiyor...

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir