NGN Pazarlama Direktörü Seçil Koçoğlu: "Sosyal sorumluluğu odağımıza almak bu topluma borcumuz"

Pandeminin, iş dünyası için benzeri görülmemiş belirsizlik ve risklerle dolu bir ortam yarattığı birçok sektörde, yeni dönemin nasıl olacağı merak edilen bir konu. İş dünyası salgın sonrası için fiziksel ofis yapılanmaları ve ofis içi çalışma düzeni konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte, iş hayatında zorunlu olarak gelişen bazı refleksler şirketlerin stratejik hedeflerini ciddi biçimde etkilerken, hedef ve planların ne ölçüde değiştiğinin analizi daha da önem kazanıyor. Peki pandemi sonrası çalışanları ve şirketleri neler bekliyor?

NGN Pazarlama Direktörü Seçil Koçoğlu‘na pandemi sonrası iş ekosisteminin ne yönde değişeceğini sorduk ve yeni trend öngörülerini dinledik…

"Pandemi sürecinde oluşan ihtiyaçlar ve beklentilerle şekillenen bir yeni normali yaşamaya başladık"

Son dönemde aşılamada atılan adımlarla birlikte, pandemi sürecinde oluşan ihtiyaçlar ve beklentilerle şekillenen bir yeni normali yaşamaya başladık. Şirket olarak sahip olduğumuz teknolojik altyapımız sayesinde pandemi döneminde büyük bir ivme ile dönüşen koşullara rahatlıkla ayak uydurduk ve iş sürekliliğimiz devam etti. Stratejimizin merkezine müşteriyi alarak pazarlama yaklaşımlarımızı hızla dönüştürdük. Yüz yüze  etkinlikler, müşteri ziyaretleri gibi müşterilerimize direkt temas ettiğimiz aktiviteleri dijital kanallara kaydırarak başarılı projelere imza attık. Dijital dönüşüm süreçlerinde müşterilerimizin ihtiyacı olan çözümlerimizle adeta müşterilerimizin derdine derman olduk, kampanyalarımız güzel geri dönüşler aldı. Bundan sonraki süreçte de iç ve dış tüm paydaşlarımızla geleneksel ve dijital kanalların birbirini tamamladığı dinamik ve esnek hibrit bir iş modeli ile yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.

"Stratejilerimizi gelecek odaklı oluşturuyoruz"

Şüphesiz bu süreçten hem bireysel hem de kurumsal olarak bir çok yeni tecrübe kazanarak çıkıyoruz. NGN olarak her zaman stratejilerimizi gelecek odaklı oluşturuyor, müşterilerimizin BT altyapılarını da çözüm ve hizmetlerimizle geleceğin teknolojilerine hazır hale getiriyoruz. Pandemi sürecinde katlayarak artırdığımız yatırımlarımızı pandemi sonrasında da dijital kanallar ağırlıklı olmak üzere artırmaya devam edeceğiz. Kişiselleştirilmiş ve veri odaklı oluşturduğumuz stratejimizin merkezine değişen müşteri beklentilerini koyarak 360 derece pazarlama iletişimi stratejimizi şeffaf, çevik ve gelecek odaklı bir yapıda sürdüreceğiz. 

"Sürdürülebilirlik alanında artan farkındalık, oluşan toplum bilincini mutlulukla karşılıyor"

Sürdürülebilirlik bizim de kurum olarak benimsediğimiz ve öne çıkardığımız bir kavram. Özellikle son dönemde hem ülkemizde hem dünyada yaşanan doğal felaketler gösteriyor ki dünyamızın kaynakları sınırsız değil, hem bireysel hem de kurumsal olarak dünyamıza sahip çıkmalıyız. Sürdürülebilirlik alanında artan farkındalık ve oluşan toplum bilincini mutlulukla karşılıyor; NGN olarak bu alandaki projelerimize biz de son dönemde ağırlık veriyoruz. 

Sosyal sorumluluğu ise hepimizin bu topluma borcu olarak görüyoruz ve toplumların kendini oluşturan her bir zincir kadar güçlü olduğuna inanıyoruz. Biz kurum olarak sanat ve spor odaklı bir sosyal sorumluluk stratejisi yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alanlarda topluma fayda sağlayacak yeni projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir