Netflix'in İlk Büyük Küresel Reklam Kampanyası: Bir Hikaye Uzakta

Netflix ülkemizde hizmet vermeye başladığından beri, dizilerini ve filmlerini tanıtmak için birçok yerel reklam kampanyası gerçekleştirdi. Bu reklam kampanyalarının çoğu, yaratıcı ve bir o kadar da dikkat çekiciydi. İstanbul Boğazı’ndaki bir gemiye verdiği Narcos reklamı,“Orklar Aramızda” isimli Bright reklamı, Saadettin Teksoy’lu Stranger Things reklamı ve son olarak da Esra Erol'lu Black Mirror reklamı hepsi ilgiyle takip edildi ve paylaşıldı. Netflix reklamları ülkemizde büyük bir ilgiyle takip edilirken dünyada da durum pek farklı değil. Bu nedenle Netflix ilk defa global boyutta büyük bir kampanyaya imza attı.

https://pazarlamasyon.com/netflix-turkiyenin-yaptigi-en-basarili-5-yerel-reklam-kampanyasi/

Netflix, hikaye anlatmanın gücünü ve izlediğimiz dizi ve filmlerin bizlerde nasıl farklı duygular uyandırdığını göstermek, yeni bakış açıları sağlayarak bizi birbirimize nasıl daha yakın hissettirdiğini anlatmak amacıyla "One Story Away (Bir Hikaye Uzakta)" kampanyasını Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayacak şekilde 27 farklı ülkede yayınladı.

Neredeyse bir sene önce kampanya üzerinde çalışmaya başlayan Netflix ve dijital ajansı AKQA, kampanyayı, televizyon, radyo, basılı, dijital ve açık havada yayınlamayı planlanıyor ancak her ülke pazarında kampanya çeşitli farklılıklar gösterecek.

https://www.youtube.com/watch?v=Bcz7oLIpVNM&feature=emb_logo

Netflix'ten yapılan açıklamaya göre, kampanya bizlere kim olursak olalım veya nerede olursak olalım, hepimiz daha fazlasını görmekten, hissetmekten ve bağlantı kurmaktan 'sadece bir hikaye kadar uzaktayız' mesajını iletmeye çalışıyor.

Netflix'in marka başkan yardımcısı Eric Pallotta, "Stranger Things'i ilk izlediğimde, bana bir çocuk olmanın, en yakın arkadaşlarımla bisiklete binmenin ve bodrumda video oyunları oynamanın nasıl hissettirdiğini hatırlattı. Aynı şekilde Irishman'i görmek bana ve erkek kardeşime yıllar boyunca en sevdiğimiz mafya filmlerini tekrar ziyaret etmemiz için ilham verdi. Hayatını utanmadan ve düzenleme yapmadan yaşama cesaretine sahip olan Sex Education dizisindeki Eric'e ağladım." sözleriyle Netflix yapımları ile olan bağlılığını açıklıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir