Netflix ve Amazon Prime Video, RTÜK'ten Yayın Lisansı Aldı

Pek çoğunuzun bildiği gibi, geçtiğimiz dönemde birçok defa Netflix'in Türkiye'den çekileceğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Hatta son olarak temmuz ayında, RTÜK'ün, eşcinsel bir karakterin yer alacak olmasından ötürü Netflix'in yeni yerli yapımına müdahale ettiği ve bu nedenle Netflix'in Türkiye'den çekilebileceği söylenmişti. Ancak Netflix Türkiye, yaptığı bir açıklamayla bu iddiaları reddetmişti.

https://pazarlamasyon.com/turk-turizmine-netflix-etkisi/

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, birkaç saat önce kendi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile belirli aralıklarla gündeme getirilen Netflix'in Türkiye'den çekileceğine yönelik spekülasyonlara bir nevi son vermiş oldu. RTÜK Başkanı, yaptığı açıklamada tam olarak şunları ifade etti:

"İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar Netflix ve Amazon Prime Video, tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK'ten lisans aldı. Hayırlı olsun."

https://twitter.com/ebekirsahin/status/1324322088216387585

RTÜK Başkanı'nın yaptığı bu açıklamayla birlikte, kısa vadede Netflix'in Türkiye'den çekilme ihtimalinin de ortadan kalkmış olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yine de, önümüzdeki aylarda "Netflix, Türkiye'den çekilebilir." spekülasyonlarının yeniden ortaya atılması, sanırım pek çoğumuzu şaşırtmayacaktır.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir