Netflix, oyun denemelerine başladı

Oyun girişimlerini genişletmek isteyen Netflix, Kanada ve İngiltere'deki üyelerine beta test başlattı.

Netflix, içerik yelpazesini genişletme çabalarının bir parçası olarak oyun dünyasına adım atma kararı vermişti. Bu kararın arından streaming devi, interaktif quiz oyunu Triviaverse'i geçtiğimiz yıl başlatarak denemelerde bulunmuştu.

Şimdi ise oyun girişimini genişletmeyi ve daha geniş bir cihaz yelpazesinde erişilebilirlik ve sorunsuz oynanabilirlik sunmayı amaçlayan Netflix, bu doğrultuda Kanada ve İngiltere'deki üyelerine beta testi başlattı. Beta testin bir parçası olarak katılımcılara, Night School Studio'nun bir yan kuruluşu olan Netflix Game Studio tarafından geliştirilen Oxenfree ve arcade oyunu olan Molehew’s Mining Adventure olmak üzere iki oyun sunuluyor.

Ayrıca streaming devi, oyun deneyimini televizyon ekranlarına taşımak isteyenler için de akıllı telefon oyun kontrol cihazları sunuyor. PC ve Mac'te oynamayı tercih edenler ise klavye ve fare gibi geleneksel yöntemlerle oyun oynayabilir. Beta testi sırasında Netflix, oyun akış teknolojisini ve denetleyici kurulumunu geliştirmek için test kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dikkate alacak.

Farklı cihazlarda oyun deneyimi sunabilmek için de Netflix; Amazon Fire TV Streaming Media Players, Chromecast with Google TV, LG TV'ler, Nvidia Shield TV, Roku cihazları ve TV'ler, Samsung Akıllı TV'ler ve Walmart ONN gibi firmalarla işbirliği gerçekleştirdi.

Bu hamleyle birlikte akıllara Netflix'in oyun endüstrisinin yeni devi mi olacak sorusu gelse de henüz sonuç beklemek için erken. Ancak Netflix abonelerinin bir kısmı, konu ile ilgili olarak atılacak yeni adımı bekliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir