Netflix Mobilde Video Oynatma Hızını Ayarlamayı Test Ediyor

Abonelerinin içerik tüketimi deneyimini iyileşmek için aynı anda yüzlerce test yapan popüler dizi ve film içerik platformu Netflix, videoları hızlı veya yavaş oynatma özelliğini test etmeye başladı.

Bu kapsamda mobil’de içerik tükenen abonelerin reaksiyonuna göre özelliği sabit bir özellik olarak yakında uygulamaya dahil edebilir.

Netflix dünyadaki birçok abonesinin gününe keyif katan bir uygulama fakat bazen akıllı telefonlarımızda geçirdiğimiz zaman gibi uygulamada haddinden fazla geçiriyor olabiliriz.

Netflix, Android uygulamasında devreye giren alternatif hız seçecekleri kullanıcıların bu anlamda zamanını yönetmesi için bir fırsat sunuyor.

0.5x, 0.75x, 1x (Normal), 1.25x ve 1.5x oynatma seçeneklerini Android‘deki uygulamasına ekleyen Netflix’in, hızlı ve yavaş oynatma seçeneğini ne zaman iOS’da devreye sokacağı ise henüz bilinmiyor.

Netflix sözcüsü özelliğin Android uygulamasında test sürecinde olduğunu belirtirken, abonelerin sevdikleri içeriklerin tadını çıkarmasına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar aradıklarını ve bu nedenle mobil cihazlarda oynatma hızı seçeneklerini test ettiklerini ekliyor. Testlerin ne kadar süreyle ve hangi ülkelerde yapıldığı konusunda net bilgi vermeyen sözcü test sonrası özelliğin kalıcı olmayabileceğinin de altını çiziyor.

Bu özellik aslında bizlere pek de uzak değil. YouTube masaüstü uygulamasından bildiğimiz, kullandığımız bir özellik. Ayrıca sıkı bir podcast takipçisiyseniz, iTunes Podcasts, Instacast, PodCruncher, SoundCloud, SimpleCasts vb. platformlardan bu özelliği içerik tüketirken kullanıyor olabilirsiniz.

Çok ağır akan diziler için belki kullanıcılar hızlı ve yavaş oynatma özelliği tercih edilebilir ama Netflix filmleri için aynı şeyi söyleyemeyebiliriz.

Siz test edilen bu özelliğin Netflix’te kalıcı olmasını ister miydiniz?

Kaynak: TNW

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir