Netflix, en çok izlenen yapımlarını ilk kez açıkladı

Netflix, kurulduğu günden bugüne dek yapımını üstlendiği programların ne kadar izlediğini sır gibi saklıyordu. Tarihinde ilk kez bu sırrı açıkladı ve Eylül ayında en çok izlenen 10 yapımını açıkladı.

200 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix, izleyicileri tarafından sıkça merak konusu olan en çok izlenen yapımlarını Eylül ayında paylaşarak tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. En çok izlenen yapımlarını daha önce hiçbir yerde paylaşmayan Netflix'in neden böyle bir karar verdiği ve bundan sonra bu karara devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor. Kullanıcılar tarafından en çok izlendiği tahmin edilen yapımların bazıları ise listede yer alıyor. Netflix'in Eylül ayında en çok izlenen yapımları ise şöyle:

1. Bridgerton

İlk sezonuyla oldukça ses getiren Bridgerton, Eylül ayında toplamda 625 milyon saat izlenerek listenin en üst sırasında yer alıyor.

2. La Casa de Papel

Yayına başladığı ilk sezonuyla birlikte her sezonu ayrı heyecan taşıyan ve izleyiciler tarafından oldukça ilgi gören La Casa de Papel, Eylül ayında en çok izlenen 4. bölümüyle 619 milyon saat izlendi.

3. Stranger Things

Netflix'in popüler yapımları arasında yer alan Stranger Things'in yeni sezonunun ne zaman çıkacağı henüz belli olmasa da 3. sezonu hâlâ etkilerini sürdürerek Eylül ayında 582 milyon saat izlendi.

4. The Witcher

Fantastik dizi tutkunlarının severek izlediği The Witcher, ilk sezonuyla toplamda 541 milyon saat izlenerek listenin dördüncü sırasında yer aldı.

5. 13 Reasons Why

İkinci sezonuyla toplamda 496 milyon saat izlenen 13 Reasons Why, listenin beşinci sırasında yer alıyor.

6. 13 Reasons Why

İkinci sezonuyla listenin beşinci sırasında yer alan 13 Reasons Why, ilk sezonuyla 476 milyon saat izlenerek altıncı sırada da yer aldı.

7. You

Yine Netflix'in popüler yapımlarından biri olan You, ikinci sezonuyla 457 milyon saat izlendi ve yedinci sıraya yerleşti.

8. Stranger Things

Listede adı geçen Stranger Things, ikinci sezonuyla toplamda 427 milyon saat izlenerek listede yer aldı.

9. La Casa de Papel

La Casa de Papel üçüncü bölümüyle 426 milyon saat izlenerek en çok izlenenler listesinde bir kez daha yerini aldı.

10. Ginny & Georgia

Listenin son sırasında yer alan Ginny & Georgia ilk sezonuyla toplamda 381 milyon saat izlenerek adını listenin onuncu sırasında duyurdu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir