Nescafé'den 3D baskılı EcoStore

Nescafé, Brezilya merkezli mimarlık firması Estudio Guto Requena ile geri dönüştürülebilir mağaza tasarladı.

İnovasyon, sürdürülebilirlik ve mimariyi bir araya getiren bir proje kapsamında, Brezilya merkezli mimarlık firması Estudio Guto Requena, São Paulo'da Nescafé için geçici bir çevre dostu mağaza hazırladı.

Latin Amerika'da türünün ilk örneği olan bu mağaza, algoritmalar tarafından şekillendirildi ve 3D baskılı biyobozunur malzemeler kullanılarak inşa edildi. Girişim, geri dönüştürülmüş okyanus plastiklerini yapısına entegre eden ve biyobozunur kapsüller kullanan Dolce Gusto Neo'nun piyasaya sürülmesini kutlamak amacıyla oluşturuldu.

Kahve çiçeğinin zarif yapraklarından ilham alan konsept mekan, etrafındaki yeşilliği engelsiz 360 derecelik manzaralar sunan beş camlu girişe sahip bir kubbe şeklindeki yapısıyla dikkat çekiyor. İç mekan, iç yapıyı en iyi şekilde değerlendirerek ürün sergileri için temel olarak hizmet verirken, beş eğimli LED panelde sunulan dijital içeriklerin bir tuvali olarak da görev yapıyor.

Stratejik bir şekilde bir parkta konumlandırılan mağaza, sürdürülebilir çam ağaçlarından elde edilen lamine ahşap kullanarak yenilikçi inşaat tekniklerini barındırıyor. 

Mağaza, kullanıma kapatıldıktan sonra ise ahşabı geri dönüştürülebilecek ve inşa esnasında kullanılan alçı, tarımsal gübre olarak bölgede terkar kullanılabilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir