Mynet, Evden Çalışmayı Kalıcı Hale Getirdi

Salgın döneminde pek çok şirketin evden çalışma düzenine geçtiğini ve bazı şirketlerin önümüzdeki dönemde uzaktan çalışmayı daha fazla benimseyebileceklerinden sizlere söz etmiştik. Uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiren ilk büyük şirket ise Twitter olmuştu. Türkiye'de bu alanda adım atan ilk büyük şirketlerden biri Mynet oldu.

Türk internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği dijital platformlardan olan Mynet, Türkiye’de uzaktan çalışmaya geçen ilk dijital medya şirketi olduğunu duyurdu. Şirket, artık tüm editör kadrosunu kalıcı olarak tamamen uzaktan çalıştırma kararı aldı.

https://pazarlamasyon.com/twitter-evden-calisma-duzenini-kalici-hale-getirdi/

Mynet İK Genel Müdür Yardımcısı Esra Bayrakdar, şirketin yeni çalışma politikasıyla ilgili olarak yaptığımız açıklamada, editör kadrosunu tüm Türkiye’ye hatta yurt dışına açma kararı aldıklarını belirtti ve şunları ifade etti:

Sadece İstanbul’da değil; tüm şehirlerimizde hatta yurtdışı merkezlerde de gündem, finans, spor, video ve daha farklı alanlarda editörlük yapabilecek yetkin insan kaynağı var. Biz Mynet olarak, bir yandan lokasyondan bağımsız şekilde, yetişmiş insan kaynağına ulaşıp, bir yandan da ekip arkadaşlarımızın  memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz. Ekiplerimizle beraber aldığımızı bu kararla Mynet’in medya birimlerinin %75’i kalıcı olarak uzaktan çalışacak. Tüm işe alım, oryantasyon, eğitim ve performans süreçlerimizi de uzaktan çalışmaya uygun hale getirdik. Zaman ve mekândan bağımsız bir çalışma modeline döndük.”

https://pazarlamasyon.com/microsoft-ceosu-evden-calisma-duzeninin-surdurulebilir-olmadigini-dusunuyor/

Mynet Genel Yayın Yönetmeni Tarkan Temur da Mynet’in misyonunun doğru teknolojilerle kullanıcının ihtiyacı olan içeriği hızlı bir şekilde sunmak olduğunu vurgulayarak araştırmaların, uzaktan/home office çalışmanın üretkenliği yüzde 15 daha olumlu etkilediğini ortaya koyduğunu, iki aylık uzaktan çalışma deneyimlerinin bunu doğruladığını söyledi.

Tarkan Temur, açıklamasının devamında ise "Metropollerde ofise ulaşmak için harcadığımız süre ayda ortalama 5 iş günü. Bu değerli zamanı kendisine, ailesine ve arkadaşlarına ayırarak bir motivasyon unsuru olarak ekibimize kazandırmak istedik. Ayrıca Mynet çalışanlarının istediği kentte yaşamasının da önünü açtık. Özetle, ekibimizin üretkenliğini azaltan, mutsuzluğunu artıran unsurları iş hayatımızdan çıkardık.” dedi.

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir