Mona Lisa, Van Gogh ve İnci Küpeli Kız'dan turistlere çağrı

VisitDenmark, ünlü sanat eserlerini yapay zekâ yardımıyla sözcüsü yaparak turistleri Danimarka'ya davet ediyor.

VisitDenmark, son kampanyasında yapay zekâ yardımıyla Mona Lisa, İnci Küpeli Kız ve Vincent van Gogh'un bir portresi ile turistleri ülkeyi ziyaret etmeye teşvik etmek için bir reklam filmi hazırladı.

ChatGPT tarafından yazılan bir film senaryosu kullanarak, Deepfake teknolojisi ile ikonik tabloların konuştuğu reklam, bu ikonik eserleri görmek için uzun ve zaman kaybettirem kuyruklar olduğunu, ziyaretçilerin başka bir yere tatil yapmaları gerektiğini söylüyor.

Seyircilere "turist olmayın, kâşif olun" mesajı verilen kampanyanın yaratıcı ajansı Brandhouse/Subsero'nun Yaratıcı Direktörü Louis Pilmark, reklam filminde herkesle aynı şeyleri yapmanın "saçmalığını" vurgulamayı amaçladıklarını belirtti.

Reklamın öne çıkan önemli bir bileşeni de büyük oranda yapay zekânın kullanılması oldu. VisitDenmark Basın Müdürü Kathrine Lind Gustavussen, gösterilen tüm senaryoların yüzde 100 algoritma tarafından üretildiğini söyledi.

İsveç başta olmak üzere Almanya ve Birleşik Krallık’ta turistlerin nelerden hoşlanmadığına dair içgörüden yola çıkarak hazırlanan reklam filmi aynı zamanda iki ay boyunca sürecek Turist Olma Kâşif Ol kampanyasının bir parçası.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir