Moda markası Tiburon, yeni mağazasını Arimars’ın metaverse platformu NextAR’da açtı

Arimars, sınırların ötesinde ve doğadan ilham alarak hazırladığı koleksiyonları ile öne çıkan moda markası Tiburon işbirliği ile ilk yeni nesil dijital mağazasını Arimars’ın geliştirdiği Metaverse platformu NextAR’da açtı.

Markaların vizyonunu yansıtmak için oluşturduğu özgün ortamları, bambaşka deneyimlere ve dünyalara dönüştüren Arimars, çok özel bir işbirliğine adım attı. Sınırların ötesinde ve doğadan ilham alarak hazırladığı koleksiyonları ile öne çıkan moda markası Tiburon, bu işbirliği kapsamında ilk yeni nesil dijital mağazasını Arimars’ın geliştirdiği metaverse platformu NextAR’da açtı. Sürdürebilirlik bakış açısı doğrultusunda, müşterilerine farklı keşiflere odaklanabilecekleri, etkileşimli ve sıra dışı bir sanal alışveriş deneyimi sunan bu mağaza, yeni nesil tüketicileri radarına alıyor. 

Gelecek teknolojilerini tüketicilerle buluşturan Arimars, fiziksel sınırların ötesinde, yaratıcı, kişisel ve etkileşimli bir müşteri yolculuğu sunan Metaverse platformu NexAR ile yepyeni bir sanal mağaza deneyimine daha hayat verdi.

İlhamını doğadan alan ve sınırlarını ufuk çizgisi olarak belirlediği koleksiyonlarını moda severlerin beğenisine sunan moda markası Tiburon ile çok özel bir iş birliğine imza atan Arimars, Tiburon’un ilk yeni nesil dijital mağazasının açılışını NextAR’da yaptı.

Doğadan ilham alan ve ona sonsuz saygı duyan bir marka olarak sürdürülebilir, yenilikçi ve sınırları aşan bir adım atmak istedik
Tiburon markasının Kurucusu ve Yavuzçehre Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yavuzçehre, bu işbirliği ve markanın yeni nesil dijital mağazasına dair şunları söyledi: "İklim krizinin her geçen gün ciddiyetini daha da artırdığı günümüzde, sürdürülebilirlik kavramını merkeze alan ve bu doğrultuda ilerleyen markalar büyük önem taşıyor. Tiburon olarak biz de sadece web sitesinden satış yapan iş modelimiz ile bunu başından beri oldukça önemsiyoruz. Moda endüstrisinin doğa üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, doğadan ilham alan ve ona sonsuz saygı duyan bir marka olarak da sürdürülebilir, yenilikçi ve sınırları aşan bir adım atmak istedik. Bu nedenle NextAR’da yer alan ilk yeni nesil dijital mağazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dijital kanallardan yapılan alışverişlerin hem karbon ayak izinin azalması adına katkı sağladığının hem de sergilenen koleksiyonların sanal ortamda sürdürülebilirlik hedeflerini desteklediğinin farkındayız. Bunlar şimdilik ilk adımlar."

Yavuzçehre, sözlerine şöyle devam etti: "Açtığımız bu mağaza sayesinde, daha önce web sitemizde sergilediğimiz koleksiyonlarımızı moda severler için son teknolojinin gücüyle buluşturduk. Sadece sınırların ötesinde bir dünya yaratmakla kalmadık, aynı zamanda müşterilerimize koleksiyonlarımızın ruhundaki gibi keşif odaklı ve etkileşimli bir moda deneyimi de sunmaya başladık. Bu mağaza ile daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşacağımıza da inanıyoruz."

Yeni nesil dijital mağazalarda, farklı ve keşif odaklı deneyimler ile satın alma süreçleri tamamlanıyor
Arimars Teknoloji Operasyon Direktörü Buket Ustaoğlu ise yarattıkları bu sanal dünya ile ilgili olarak; "NextAR, mobil cihazlar dahil tüm platformlarda ve tüm büyük tarayıcılarla uyumlu olarak çalışıyor. Markaların web sitelerine kolaylıkla entegre oluyor ve tek tıkla erişilebiliyor. En büyük avantajı ise bilgisayar, sanal gözlük ya da mobil cihazlar ile kolayca kullanılabilmesi. Çünkü biz NextAR’ı geliştirirken markaların herhangi bir uygulama indirmesine, kurulum yapmasına ya da profil oluşturmasına gerek olmadan büyük kitlelere ulaşabilmesini hedefledik. Yani NextAR içinde tüketicileri ile buluşan markalar, her şeyden önce müşterilerine kapılarını çok hızlı, en basit şekilde ve oldukça güçlü bir kullanıcı deneyim ile açıyor." dedi.

Ustaoğlu; "NextAR’da tüketicilere etkileşimli bir alışveriş yaşatmak mümkün. Fakat asıl öne çıkan, buradaki yeni nesil dijital mağazalarda, farklı ve keşif odaklı deneyimler ile satın alma süreçlerinin tamamlanabilmesi. Dijital platformlarda çevrim içi etkileşim ile büyüyen, doğaya ve sürdürülebilirlik kavramına oldukça saygı duyan, yepyeni bir nesil geliyor. Diğer bir deyişle bu nesil, yakın geleceğin tüketicilerini oluşturuyor. İşte bu yakın gelecek tüketicileri de alışveriş deneyimlerinin daha kişisel, etkileşime ve farklı keşiflere açık olmasını istiyor. Bu noktada da yeni nesil dijital mağazalar ile sınırların ötesinde çözümler devreye giriyor. Müşteriler bazı ürünleri kişiselleştirebiliyor, o ürünler ile etkileşime giriyor hatta artırılmış gerçeklik teknolojisi ile ilgilendikleri ürünleri görüntüleyebiliyorlar. Oyunlaştırmalar, animasyonlar ve çok daha fazlası müşteriler ile buluşturuluyor. Bu tabi ki yaşayan bir süreç. Çünkü teknolojiyi ve müşteri ihtiyaçlarını çok sıkı takip ederek NextAR’ı her geçen gün eklediğimiz yeni özellikler ile geliştirmeye devam ediyoruz. Bunu yaparken de müşterilerden gelen geri dönüşleri ve sektörün sorunlarını önceliğimize alıyoruz. Bu nedenle NextAR’da yer alan markaların sadece sürdürülebilirlik yönüyle değil, aynı zamanda yaşattığı kullanıcı deneyimi ile de marka ve tüketici arasında güçlü bir bağ oluşturmaya başladığını söylemek mümkün." şeklinde konuştu.

Tiburon’un NextAR içindeki yeni nesil dijital mağazasını ziyaret etmek isteyenler buradan mağazaya ulaşabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir