Mimeda ve L’oreal Garnier’den Facebook’ta hedeflemeli kampanya

Mimeda ve L’oreal Garnier, Facebook’un yeni reklam modeli Digital Circulars ile başarılı bir sonuca imza attı.

Migros’un yüzde 100 iştirak şirketi Mimeda, medya iletişimlerinin yeni trendi ve medyanın üçüncü dalgası olarak adından söz ettiren Perakende Medya sektöründe bir ilki hayata geçirdi.

Mimeda, Migros’un Money sadakat programı ile yaklaşık 16 milyon müşteriyi ve daha fazlasını, alışveriş davranışlarına göre hedefleyebilme ve kampanya dönüşlerini ölçme imkânı sunuyor. Bununla birlikte L’oreal Garnier ile işbirliği gerçekleştiren Mimeda kampanyasında, Facebook’un yeni reklam modeli Digital Circulars ile 3 farklı Money müşteri kitlesi hedefledi. Bu modelde, dinamik ürün-fiyat bilgisi, yakın mağazaların haritası ve çeşitli kişiselleştirme özellikleri bulunuyor.

Online alışverişin yanı sıra offline satışların da ölçülebilmesi sayesinde toplam satış rakamlarının yanında hedef kitle bazında da ROAS ölçümlemesi Mimeda tarafından sağlanıyor. 

Kampanyada uygulanan Digital Circulars reklam modelinin sonuçlarına göre; markanın hedefine paralel olarak Danla Biliç’in marka yüzü olduğunu duyurmakla beraber, mağaza ve e-ticaret kanallarındaki Garnier Serum ürününün, satışlarında da artış sağladı.

Tüm Garnier markasında 52, Garnier serumlar özelinde de 13 ROAS elde edilirken kullanılan hedef kitleler ile markaya online ve offline mecralarda yeni müşteri kazandırdı. Halihazırdaki müşterilerin de tekrar satın alım gerçekleştirdiği görüldü. 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir