Microsoft Tükiye'ye yeni CMO

Microsoft Tükiye'nin yeni CMO'su belli oldu.

2014 yılından bu yana Microsoft Türkiye’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Aslı ArbelMicrosoft Türkiye Pazarlama Direktörü oldu.

Özellikle teknoloji, bankacılık ve bilişim alanlarındaki derin kurumsal iletişim tecrübesiyle tanınan Aslı Arbel, CMO olarak atandığı yeni rolünde Microsoft Türkiye’nin pazarlama stratejilerinin oluşturulmasından; pazar araştırmaları aracılığıyla tüketici eğilimlerinin ve pazar payının takibinden sorumlu olacak.

Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptığı 8 yıllık süreçte Microsoft Türkiye’nin medya ilişkilerinden etkinlik ve sponsorluk faaliyetlerine, kriz ve itibar yönetiminden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kadar geniş bir yelpazede tüm iletişim çalışmalarını yöneten Aslı Arbel, “Teknolojinin Kadın Liderleri” gibi teknoloji sektöründe faaliyet gösteren kadınların başarılarına dikkat çeken projelerin yanı sıra, Seeing AI ve WeWALK gibi engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik teknoloji tabanlı projelerin başarılı iletişim çalışmalarına da liderlik etti.

Microsoft Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Habitat Derneği ile iş birliği içinde geliştirdiği DigiGirlz ve geleceginitasarla.com gibi gençlerin dijital yetkinliklerini artırmaya ve teknoloji sektörüne teşvik etmeye yönelik eğitim programlarının iletişimini de yürüten Arbel, söz konusu projelerle şirketin özellikle kadınlara ve gençlere yönelik “yetkinlik gelişimine destek” politikasına katkı sağladı. TÜHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde Sosyal Sorumluluk kategorisinde 2 ödülü bulunan Aslı Arbel, bunun yanı sıra Microsoft Global Communications; Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İletişim Ödülleri ve Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Be the Change Bölgesel Ödülleri kapsamında birçok ödüle layık görüldü. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir