Metaverse’te ilk canlı TV yayını yapıldı

EkoTürk TV’de İskender Ada’nın moderatörlüğünde yayımlanan ve blokzinciri şirketi Coinoxs'un CEO'su Can Azizoğlu'nun konuk olduğu Dijital Finans programı, televizyonla eş zamanlı olarak metaverse platformu Decentraland'de de yayınlandı.

20 Haziran Pazartesi günü, Türk televizyon tarihinde bir ilk yaşanarak EkoTürk TV’de İskender Ada’nın sunumuyla yayımlanan ve blokzinciri şirketi Coinoxs CEO’su Can Azizoğlu’nun konuk olduğu Dijital Finans programının canlı yayını, metaverse platformu Decentraland’de de yayınlandı. Program, sanal evrenden eş zamanlı yapılan ilk canlı yayın olarak tarihe geçerken, katılımcılar da Decentraland'deki canlı yayını avatarlarıyla takip etme fırsatı yakaladı. 

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Coinoxs CEO'su Can Azizoğlu, "Coinoxs olarak blokzinciri alanında geliştirdiğimiz teknolojilerle ortaya koyduğumuz ilklere bir yenisini daha ekledik. Türk televizyon tarihinde daha önce yapılmamış bir deneyimi hayata geçirdiğimiz için mutluyuz" dedi. 

Türk televizyonlarında ilk kez metaverse üzerinden canlı yayın yapıldı
Metaverse kavramının Türkiye’deki konumu, kripto borsalarda güvenliğin önemi gibi blokzinciri teknolojisiyle ilişkili konulara yer verilen programda Can Azizoğlu ve İskender Ada, avatarlarıyla Decentraland’de buluştu. Katılımcıların da yayına avatarlarıyla gelerek hem söyleyişi izleme, hem de yayının bir parçası olma fırsatı bulduklarına dikkat çeken Can Azizoğlu, “İnternetin yeni versiyonu olarak tanımlanan metaverse, televizyonculuktan etkinlik organizasyonuna, medya ve eğlence endüstrisinin de her alanını dönüştürme potansiyeli taşıyor. Piyasa değeriyle dünyanın en büyük metaverse'ü olarak konumlanan Decentraland’de kurduğumuz metaverse etkinlik merkezi OxsConnect Decentraland’de gerçekleştirdiğimiz yayın bunun önemli bir örneğiydi” ifadelerini kullandı.

Dünyanın ilk metaverse etkinlik alanını açmıştı 
EkoTürk TV ekranlarındaki canlı yayının metaverse’te eş zamanlı olarak yayınlanan versiyonu, Coinoxs tarafından kurulan ve dünyanın ilk metaverse etkinlik merkezi olma unvanını taşıyan OxsConnect Decentraland’de gerçekleştirildi. Coinoxs olarak daha önce dünyanın ilk dijital ve fiziksel NFT topluluk üyeliğini, siparişe özel tokenizasyon projelerini ve blokzincirine yönelik teknik destek ürününü geliştirdiklerini vurgulayan Coinoxs CEO’su Can Azizoğlu, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “OxsConnect Decentraland adını verdiğimiz çözümümüz, dileyen herkese etkinliklerini Decentraland'de planlama ve canlı olarak yayınlama şansı tanıyor. Birey ya da markalar, etkinliklerini Decentraland'de, Coinoxs'un alanını kullanarak tasarlayabiliyor. Etkileşimi ve kullanıcı katılımını esas alan sanal evren deneyimi dahil olmak üzere, blokzinciri teknolojilerini herkes için erişilebilir kılmak için çalışıyoruz.”

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir