Meta, Messenger için BeReal'ın özelliğini test ediyor

Meta, Messenger uygulamasında, BeReal'a benzeyen yeni özelliğini test etmeye başladı.

2020 yılında Alexis Barreyat tarafından kurulan BeReal, Instagram'ın aksine kullanıcılara güzellik algısı dayatmadığı ve rakip uygulamalar gibi içerisinde filtre barındırmadığı için kısa sürede kullanıcılar tarafından ilgi çekmeyi başarmıştı.

BeReal'ın hızlı yükselişi, rakip sosyal medya platformlarının ilgisini çekse de bu konuda hiçbir platformdan herhangi bir adım gelmemişti. Rakibini ciddiye alan ilk uygulama ise WhatsApp, Instagram, Facebook'u bünyesinde barındıran Meta oldu. Meta, Messenger uygulaması için geliştirdiği Roll Call (Yoklama) özelliği ile BeReal'ın özelliğini, uygulama içerisine entegre çalışmalarına başladı.

Henüz test aşamasında olan özellik, sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Navarra’nın paylaştığı gönderide, Roll Call özelliğinin, Messenger kullanıcılarından o an ne yaptıklarına dair anlık video ya da fotoğraf paylaşmalarının talep ettiği bilgisi yer alıyor.

Roll Call BeReal’dan farklı olarak, yoklama çağrısını iki dakikadan beş dakikaya çıkarıyor. Örneğin katılımcılardan biri grupta bulunan diğer kullanıcıların o an ne yaptığını merak ettiği zaman bir yoklama çağrısı yapıyor ve gruptaki diğer kullanıcılar, çağrıya anlık olarak fotoğraf ya da videolarıyla yanıt veriyor. 

Roll Call özelliğinin henüz kullanıma ne zaman açılacağına dair bir bilgi paylaşılmasa da şirket, BeReal özelliğinin bir benzer modelini Instagram DM için denediğine dair haberler çıkmıştı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir