Meta, Facebook ve Instagram için NFT desteğini azaltıyor

Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı, Facebook ve Instagram için NFT desteğini azaltma kararı aldıklarını açıkladı.

Son yıllarda popüler hale gelen ve dijital bir varlığın benzersiz olduğunu onaylayan blok zinciri adı verilen dijital defterde depolanan veri birimleri olarak lanse edilen NFT, 2023 itibariıyla eski popülerliğini yitirmiş durumda. O dönem NFT akımına kapılmış olan ve bu alanda yatırım yapan şirketler de bu yıl itibarıyla farklı alanlara yönelmeye başladı.

NFT alanında yatırım yapan şirketlerin başında gelen Meta da geçtiğimiz günlerde NFT desteğini azaltacaklarını duyurdu. Facebook için 2021 yılı bir dönüm noktasıydı. Şirket, Facebook Connect 2021'de yeniden markalaştığını ve platforma bağlı tüm hizmetlerin Meta adı altında toplandığını duyurmuştu. NFT ve Metaverse gibi projelere yatırım yapan Meta, NFT'lerin popülerliğinin azalması nedeniyle kritik bir karar aldı.

Meta Ticaret ve Finansal Teknolojiler Başkanı Stephane Kasriel, Instagram ve Facebook için NFT desteğini azaltacaklarını duyurdu. Kararları için herhangi bir neden sunmayan Kasriel, Reels gibi geniş kitleleri etkileyebilecek alanlara odaklanmak istediklerini söyledi. İlerleyen dönemlerde ise şirketin NFT desteğini tamamen kesip kesmeyeceği ise merak konusu.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir