Meta 10 binden fazla çalışanını işten çıkarıyor

Meta, yüzde 13 küçülmeye giderek 10 binden fazla çalışanını işten çıkarma kararı aldı.

Geçtiğimiz kasım ayında 11 bin çalışanını işten çıkaran Meta, yüzde 13 küçülmeye giderek 10 binden fazla çalışanını daha işten çıkarma kararı aldı.

"Verimlilik yılı" kapsamında 10 binden fazla çalışanını daha işten çıkaracak olan Meta, açık olan yaklaşık 5 bin pozisyonu da kapatacak. Ekonomik anlamda sıkıntılı dönemlerden geçen teknoloji şirketi, öncelik olarak teknoloji departmanında küçülmeye gidecek. Mayıs ayı itibarıyla da diğer tüm departmanlarda işten çıkarmalara devam edecek olan şirketin CEO'su Zuckerberg, 2023 yılının sonuna kadar bu durumun devam edeceğini belirtti.

Mark Zuckerberg'in çalışanlarla paylaştığı açıklamanın tamamı ise şöyle:

"Bu zor olacak ve bundan kaçış yok. Bu, başarımızın bir parçası olan yetenekli ve tutkulu meslektaşlarımıza veda etmek anlamına gelecek. Kendilerini misyonumuza adadılar ve tüm çabaları için kişisel olarak minnettarım. İnsanları daha önce olduğu gibi destekleyeceğiz ve herkese hak ettikleri minnettarlıkla davranacağız.

"Sektörümüzün şimdiye kadar gördüğü en devrimsel teknolojilerden bazıları üzerinde çalıştığımıza inanıyorum. Tek ve en büyük yatırımımız yapay zekayı ilerletmek ve onu ürünlerimizin her birine yerleştirmek. Bunu benzeri görülmemiş bir ölçekte yapacak altyapıya sahibiz ve bunun sağladığı deneyimlerin harika olacağını düşünüyorum."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir