Mercedes, Super Bowl'a Özel Mobil Oyununun Kazananına Araba Verecek

İki gün sonra, yani 4 Şubat'ta Amerika Birleşik Devletleri'nin Ulusal Futbol Ligi'nin Super Bowl ismiyle bildiğimiz şampiyonluk karşılaşması gerçekleştirilecek. Ve Super Bowl, her sene olduğu gibi bu sene de reklam kapışmalarına sahne olacak. Birçok dev marka, ABD başta olmak üzere dünya çapında milyonlarca kişinin takip edeceği bu karşılaşmaya özel olarak iddialı reklam kampanyaları hazırladı. Ancak tabii ki, bu reklam kampanyalarının bazıları diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor ve Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz'in reklam kampanyası da bunlardan biri.

PSFK'nın yaptığı habere göre Mercedes-Benz, bu seneki Super Bowl reklamı için farklı bir yaklaşım sergileyerek parmak dayanıklılığını test etmeye yönelik bir mobil oyun tasarlattı ve otomotiv markası, Super Bowl kapsamında bu mobil oyun aracılığıyla bir yarışma düzenleyecek. Bu yarışma kapsamında, mobil oyundaki sanal araba üzerinde parmağını en uzun süre tutan bir kişi 2018 model bir Mercedes AMG C 43 Coupe'un sahibi olacak.

Mercedes, bu yarışmaya özel olarak Last Fan Standing (Ayakta Kalan Son Taraftar) isimli bir internet sitesi oluşturdu ve bu oyuna 4 Şubat Pazar günü bu internet sitesi üzerinden erişilebilecek. Bununla birlikte internet sitesinde belirtilene göre oyundaki araba ve kamera sürekli olarak hareket ediyor olacak ve bu nedenle parmağı arabanın üzerinde tutmak çok da kolay olmayacak.

Oyuna kayıt süreci, 4 Şubat günü öğlen 12.01'de başlayacak. Yarışma ise akşam 18.30'da başlayacak. Tabii oyunla ilgili birkaç kural da bulunuyor. Oyunu bir arkadaşla değişerek oynamak ve ekranın dönmesi için telefonu çevirmek yasak. Bu ikisinden birini yapan katılımcılar, otomatik olarak oyunu kaybetmiş sayılacak. Bununla birlikte katılımcıların telefonlarındaki tarayıcı herhangi bir şekilde hata verir ve oyun kapanırsa, bu da oyunun kaybedildiği anlamına geliyor. Bunların yanı sıra oyun sadece bir akıllı telefon üzerinden oynanabilecek, tablet ve bilgisayar üzerinden ise izlenebilecek.

Bu arada bu sene Super Bowl'da hangi markaların yer alacağıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir