Meetup Istanbul 2024’ün teması belli oldu!

15 Ekim’de 11’inci kez gerçekleşecek Meetup Istanbul 2024’ün teması belli oldu. Next Level’a geçmeye hazır mısınız?

2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iş dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Meetup Istanbul'un teması belli oldu.15 Ekim tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent’te 11'inci kez katılımcılarını ağırlamaya hazırlanan Meetup Istanbul, “Next Level” teması ile dijital devrim yaşatan trend ve teknolojilerden hareketle geleceğe projeksiyon tutmaya hazırlanıyor. 

Yaşadığımız coğrafyanın zengin tarihinden beslenen bir medeniyet olarak, bu çağın getirdiği değişimlere ayak uydurmak hatta öncülük etmek artık yeni dünyanın bir sorumluluğu haline geldi. Son birkaç yıla damgasını vuran yapay zekâ, merkeziyetsizlik ve çok merkezlilik kavramları, toplumlar arasındaki ilişkileri, teknoloji kullanımını ve ekonomiyi kökten değiştiriyor. Bu değişimleri anlamak, onlara uyum sağlamak ve faydalı bir şekilde kullanmak için bilgiye dayalı bir yaklaşım benimsemek her zamankinden daha fazla önem kazanıyor. Aynı zamanda bu yeni çağda, etik sorumluluklarımızı da göz önünde bulundurarak teknolojinin insanlığın hizmetine nasıl daha iyi sunulabileceği, öncelikli gündem başlıklarımız arasında yer alıyor.

GELECEĞE YOLCULUK: NEXT LEVEL
Dünyada yeni bir çağ doğuyor…Yapay zekânın çağı. Sosyal sorumluluğun çağı. Merkeziyetsizliğin veya çok merkeziliğin çağı. Robotların çağı. Her şeyden biraz ve biraz biraz her şey. Bizler bu çağa kısaca “Next Level” diyoruz. Next Level‘da çözüm, eski günlerde olduğu gibi “düşünmek ve hayata geçirmek” değil. Next Level‘daysanız düşündürmek [AI], programlamak ve belki de merkeziyetsizleştirmek zorundasınız.  

İşte tüm bu nedenlerle Meetup Istanbul’un bu yılki buluşmasında; Derin öğrenme ve veri analizi teknolojilerinin daha da rafine edilmesi ile yapay zekâ yeteneklerini büyük ölçüde artıracak teknolojilerden bahsedeceğimiz NextAi inovasyonun ve değişimin öncüleri olmaya devam edecek startup’ları konuşacağımız NextStartUp geleceğin dünyasında bireylerin toplumsal değişiminde etkili rol oynayarak sürdürülebilir bir dünya için itici güç olan kurumsal sosyal sorumluluk çabalarını destekleyen projeleri ele alacağımız NextHuman, günümüzün dijital çağında büyüyen ve dünyaya benzersiz bir bakış açısıyla yaklaşan yeni jenerasyonu değerlendireceğimiz NextFuture   değişen trendlere uyum sağlayarak sürekli değişimi ve yeniliği benimseyerek tüketicilerin sadakatini kazanan markaların içgörülerini konuşacağımız NextBrand alt başlıkları ile NEXT LEVEL çatısı altında kendi alanında uzman isimlerle bir araya geleceğiz. İnovatif zihinleri ağırlayacak buluşmada, katılımcılar ana salonda gerçekleşecek oturumların yanı sıra gerek workshop’larda gerekse paralel salon ve fuaye alanında network oluşturma fırsatı bulacaklar.

Yeni dünyayı yakalamak için yeni bir vizyona hazırsanız sizi 15 Ekim'de iş dünyasının en dinamik buluşması, Meetup Istanbul'da Next Level'a geçmeye davet ediyoruz.

Meetup lstanbul hakkında detaylı bilgiye Pazarlamasyon’un basılı ve dijital mecralarından ulaşabilir, meetupistanbul.org sitesini takip ederek etkinlikte yerinizi ayırtabilirsiniz.

Meetup Istanbul 2023’te neler konuşuldu?

Geçtiğimiz yıl Meetup Istanbul'da "Re" teması etrafında; dijital dönüşümde güven ve itibar dinamikleri, küresel ekonomideki yeni dengeler, Web 3.0’ın geleceği, metaverse’ün değiştireceği sektörler, iklim krizi ve sürdürülebilir iş modelleri, sektörlerin dönüşüm gündemleri ve yapay zekâda yeni fırsatlar, toplumsal ve insani yönleriyle ele alındı.

İşte geçtiğimiz yılın Meetup Istanbul yansımaları...

Okan Bayülgen: “Bugün, bir içerik obezitesi içindeyiz. Bu obezite, iyi işlerin kaybolmasına yol açacak.”

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetup Istanbul (@meetupistanbulorg)'in paylaştığı bir gönderi

Yüce Zerey: “O kadar hızlandık ki, ruhlarımızı geride bıraktık.”

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetup Istanbul (@meetupistanbulorg)'in paylaştığı bir gönderi

Arda Erdik: “Teknolojiye bağlı her şey ya ölür ya da dönüşür.”

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetup Istanbul (@meetupistanbulorg)'in paylaştığı bir gönderi

Akan Abdula: “Artık neyin pahalı neyin ucuz olduğuyla ilgili hiçbir fikrimiz yok.”

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetup Istanbul (@meetupistanbulorg)'in paylaştığı bir gönderi

Prof. Dr. Sinan Canan: “Yokluklar devri için yapıldık, çokluklar devrinde işkence çekiyoruz.”

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meetup Istanbul (@meetupistanbulorg)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir