MediaMarkt Avrupa Yönetimine Türk Lider

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, şirketin global yönetim kuruluna COO (Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi) olarak atandı. Yenal Gökyıldırım, Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı performansın ardından 2018 yılında şirketin Grup İcra Kurulu Üyeliği’ne atanmış, ayrıca Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı görevine getirilmişti.

https://pazarlamasyon.com/samsungdan-sonra-mediamarkt-da-kadina-ve-cocuga-siddet-iceren-tv-iceriklerine-reklam-vermeyecek/

28 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşen atamayla 13 ülkede, 1000’in üzerinde mağaza ve 65’ini aşkın çalışan sayısıyla faaliyet gösteren MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) olarak görev alacak Yenal Gökyıldırım; görevi gereği Türkiye, Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz’den sorumlu olacak. Yenal Gökyıldırım’ın MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı sorumluluğu da devam edecek.

Global Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından gelen bu atamadan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) Yenal Gökyıldırım şunları ifade etti:

MediaMarkt Türkiye olarak tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte oldukça başarılı işlere imza attık ve MediaMarkt’ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri olduk. Bu başarılı çalışmalarımızın ardından alınan bu karar, MediaMarkt Türkiye’nin de global anlamda güçlenmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte sektörünün açık ara en büyük şirketinde, önemli bir pozisyonda görev alacak ve ülkemi temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum.”

https://pazarlamasyon.com/the-hammers-awardsin-juri-kadrosu-tamamlandi/

Yenal Gökyıldırım’ın yeni görev ve sorumlulukları, MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun tüm operasyonel kararların alındığı ve merkezi stratejinin farklı ülkelerde etkin bir şekilde uygulanmasından sorumlu olan Grup Yönetim Kurulu’na yapılan yeni atamalar kapsamında duyuruldu. MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın, Grup COO’su olarak atanması, Türkiye’nin global MediaMarkt organizasyonundaki pozisyonunun da bir üst kulvara yükselmesi anlamına geliyor.

Türkiye’de Önemli İşlere İmza Atıldı

Yenal Gökyıldırım, MediaMarkt’taki görevine başladıktan hemen sonra ekibiyle birlikte finansallarda önemli iyileştirmeleri gerçekleştiren bir dönüşüm programını hayata geçirdi. Gökyıldırım’ın 2015’ten bugüne kadarki liderlik sürecinde ortaya koyduğu finansal başarıları kadar, Türkiye operasyonunun müşteri odaklılık ve dijital dönüşümde kat ettiği yol da dikkat çekti. Yeni nesil perakendecilik ve mağaza yapılanmaları, online satış yatırımları, merkezi fiyatlandırma, yapay zekaya bağlı lojistik ve tedarik sistemlerinin kurulması ve şirketin kültüründe müşteri odaklı dönüşümün sağlanması gibi projeler Yenal Gökyıldırım’ın liderliğinde gerçekleşti.

Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma vizyonunun kurucusu olan ve bu vizyonun etkin bir şekilde hayata geçirilmesinde başarılı liderlik sergileyen Gökyıldırım aynı zamanda MediaMarkt Türkiye’yi sektöründe lider konuma taşıdı.

https://pazarlamasyon.com/martech-awardsta-odul-alan-black-friday-projesini-mediamarkt-ile-konustuk/

Yenal Gökyıldırım Kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede MBA derecesini alan Gökyıldırım, 25 yılı aşan kariyeri süresince çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey görevlerde bulundu.

Philips Elektronik’te 14 yıl boyunca İstanbul, Dubai, Viyana ve Amsterdam’da çeşitli üst düzey görevlerde bulunduktan sonra şirketin genel merkezinde Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'dan Sorumlu Başkan olarak görev alan Yenal Gökyıldırım, 2011 yılında Türkiye’ye dönerek Doğan Online'ın CEO'su oldu, ardından da LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürlüğünü üstlendi.

MediaMarkt Türkiye’de 2015 yılının Eylül ayında İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak göreve başlayan Gökyıldırım, 2018 yılında da şirketin Global İcra Kurulu Üyeliği’ne ve Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı’na atanmıştı. Yenal Gökyıldırım, 2020 Ağustos ayı itibarıyla MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun COO pozisyonuna getirildi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir