McLaren Racing ve LEGO, McLaren'ın yeni F1 arabasını duyurdu

İki şirketin işbirliği ile tasarlanan McLaren'ın yeni Formula 1 arabası duyuruldu.

McLaren Racing ve LEGO Group geçtiğimiz gün yaptıkları işbirliği ile hazırlanan LEGO Technic McLaren Formula 1 yarış arabasını resmi internet siteleri üzerinden hayranlarına duyurdu. Yayınlanan LEGO tasarımı 1 Mart 2022 tarihinde Formula 1 satışa sunulacak.

Tasarımda LEGO Technic McLaren Formula 1 yarış aracı, McLaren'ın 2021 F1 sezonu boyunca MCL35M araçlarından aşina olduğumuz papaya turuncusuna sahip.

LEGO işbirliği ile gerçekleşen McLaren'ın yeni arabasının tüm ayrıntıları yer alırken aynı zamanda hayranlar kendilerini özel hissedecek ve sevdiği markanın yarış arabasının tasarım sürecine dahil olabilecekler.

LEGO'nun hazırladığı tasarımda hareketli pistonlara, kokpitten etkinleştirilen direksiyona, süspansiyona ve diferansiyel kilidine sahip modellenmiş bir V6 silindirli motor bulunuyor. Tasarlanan bin 432 parçalı model, 13 santimetre yüksekliğinde, 65 santimetre uzunluğunda ve 27 santimetre genişliktedir. LEGO'nun bu denli işlevsel ürünler yapabilmesi, bir dünya devi olmasının nedenleri arasında olsa gerek.

McLaren Racing Teknik Direktörü James Key tasarım ile ilgili olarak, "McLaren F1 otomobilimizin benzersiz LEGO Technic modelini, 2021 sezonu görünümümüzü kutlayan ve hayranlara yeni 2022 F1 otomobil tasarımının uygulamalı bir yorumunu sunan eğlenceli ve ilgi çekici bir ürün olan benzersiz LEGO Technic modelini ortaya çıkarmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, cesur tasarım, yaklaşımımızın ruhunu gerçekten benimsemiş olan LEGO Group ekibiyle çevik bir işbirliği ile mümkün olmuştur. Nihai ürün harika görünüyor ve bunu hayranlarımıza sunmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir