McDonald's'ın Sınırlı Sayıdaki Özel Sosundan Alamayan İnsanlar Eylem Yaptı

Oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunan çizgi dizi Rick and Morty'nin üçüncü sezonunun ilk bölümünde McDonald's'ın Szechuan isimli özel sosuna yönelik bazı referanslara yer verilmişti. Bu özel sos, 1998 yılında Disney filmi Mulan ile bağlantılı olarak satışa sunulmuştu.

McDonald's, geçtiğimiz temmuz ayında Rick and Morty'nin yaratıcısı olan Justin Roiland'a bu özel sostan büyük bir şişe göndermiş ve ardından da sosun 7 Ekim'de, sadece bir günlüğüne ABD'deki belirli restoranlarda satışa sunulacağını duyurmuştu. Dev fast food restoran zinciri, bu duyuruda satışa sunulacak sosların "gerçekten sınırlı sayıda" olacağına da vurgu yapmıştı.

Ancak bu sınırlı sayıda satışa sunulan Szechuan sos, talebi karşılamaya yetmedi ve olanlar oldu. Görünen o ki, birçok insan bunca zamandır bu özel sosun satışa çıkması için tabir-i caizse pusuda bekliyormuş. Independent'ın yaptığı habere göre 7 Ekim günü sosun satışa sunulduğu McDonald's restoranlarında uzun kuyruklar oluştu. İnsanlar, bu sostan alabilmek için öylesine bir hırs yapmış ki, bazı restoranlarda insanların sostan alamamaları nedeniyle tansiyon yükseldi ve polis çağrılmak zorunda kalındı.

Sostan alamayan birçok insan, sosyal medyada duydukları öfkeyi ifade etti. Twitter'da paylaşılan ve bizim de aşağıda yer verdiğimiz bir video ise olayın vahametini tam olarak gözler önüne seriyor. Videoda polis ekipleri, "Sos istiyoruz." diye tempo tutan grubu kontrol altında tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte, video ile birlikte atılan tweet'te 1000'den fazla insanın Szechuan sostan alabilmek için kamp kurduğu, ancak McDonald's'ın ise sadece 70 adet sosa sahip olduğu belirtilmiş.

McDonald's ise bu yaşananların ardından özür diledi, ancak ilk duyurularında sınırlı sayıda sosun satışa sunulacağını belirttiklerini vurgulamayı da ihmal etmediler.

Bu haberi ilk gördüğümde önce şaşırdım, sonra güldüm. Nihayetinde bir sos için koparılan onca yaygara, "Başka derdiniz mi yok?" sorusunu aklıma getirdi. Bu ve benzeri örnekleri, son yıllarda sıkça görüyoruz. Bu, tüketim çılgınlığının yaratmış olduğu sahip olma arzusuyla alakalı bir durum olabilir. Ama ben, bu çılgınlığın sebebini anlayamıyorum. Anlayabilen varsa buyursun, yorum kısmında görüşlerini belirtsin.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir