McDonald's Ketçap Krizinde

Dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden McDonald's ketçap üretici Heinz ile arasındaki anlaşmayı bitirme kararı aldı. Buna göre, kırk yıldan sonra McDonald's zincirine ait yaklaşık 34.000 restoranda Heinz ketçapları servis edilmeyecek.

Şirket, anlaşmanın sonlandırılmasına sebep olarak ise, son dönemde Heinz'da yaşanan yönetim değişikliğini gösterdi. Çünkü geçmişte Burger King'in başında olan Bernardo Hees, Heinz'ın genel müdürü olmuştu.

McDonald's yaptığı açıklamada "Zaman içinde başka tedarikçilerle çalışmaya karar verdik ve restoranlarda geçiş döneminin pürüzsüz ve düzgün olması için Heinz'la işbirliği içinde olacağız” şeklinde belirtti.

heinz_ketchup_2

1869 yılından bu yana ketçap üretimi yapan Heinz, geçen Şubat ayında,  ABD'li ünlü yatırımcı Warren Buffett'a ait Berkshire Hathaway şirket ile 3G Capital tarafından 28 milyar dolara yarı yarıya satın alınmış, söz konusu bu anlaşma da markayı, 3G Capital'in bünyesinde bulunan Burger King'e daha yakın hale getirmişti.

Şu anda 3G Capital tarafından idare edilen Heinz yaptığı açıklamada "Politikalarımız gereği müşterilerimizle ilişkilerimiz hakkında yorum yapmıyoruz." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir