McDonald's, El Salvador'da Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı

El Salvador'da artık McDonald's'tan alınan her ürün için Bitcoin ile ödeme kabul edilmeye başlandı.

Ülkede kullanılan doların yanı sıra geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla Bitcoin de resmi para birimi olarak kabul edilmişti. Pek çok kişi bu durumu memnuniyetle karşılamamış olsa da bazı firmalar Bitcoin ile yapılan ödemelerin de kabul edileceğini duyurdu. McDonald's da "Bitcoin Yasası"nın çıkmasıyla birlikte Bitcoin ile yapılan ödemelerin kabul edileceğini açıkladı.

McDonald's, bir Bitcoin ödeme ağı olan Lightning'e ve ödeme işlemcisi OpenNode'un sağladığı ödeme altyapısı ile kripto para birimini alabilir. OpenNode sözcüsü, McDonald's'ın artık Bitcoin ile ödemeyi kabul ettiğini ve iki ay içinde günlük Bitcoin ödemelerini verimli ve ölçeklenebilir hale getirmek için büyük işletmelerle çalıştığı haberlerini doğruladı.

https://twitter.com/AaronvanW/status/1435236902274220040

Aynı zamanda bu kararla hükümet, vatandaşların Bitcoin kullanma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmak için "Chivo" cüzdan uygulamasındaki her hesaba 30 ABD Doları BTC yatırdı. Bakalım McDonald's yeni alınan bu kararla nasıl bir yol izleyecek?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir