McDonald's'tan seyyar billboard

McDonald's İsveç, yeni ürününü tanıtmak için dijital billboard'ları yemek aracına dönüştürdü.

McDonald's İsveç, menüsüne eklediği yeni tavuk burger ürününün tanıtımı için dijital billboard'ları seyyar araca dönüştürdü. Restoranlara yakın konumlarda bulunan dijital billboard'lar, McDonald's'ın dokunuşuyla hareketlendi.

İsveç'in Stokholm ve Västerås şehirlerinde hayat bulan kampanyada, diital billboard'lara tekerlek eklendi. Billboard'da bulunan karekodlar tarandığınında ise ekranda beliren dijital bir şef, McDonald's'ın menüye eklediği yeni ürünü tavuk burgeri hazırlamaya başlıyor. Sonrasında ise karekodu tarayanların McDonald's uygulamasına, bir adet ücretsiz tacuk burger kuponu tanımlanıyor.

Kampanyanın yaratıcı ajansı NORD DDB Art Direktörü Josefina Norén kampanya hakkında, "Billboard’u hazırlamanın zor tarafı panonun hakiki bir yemek aracı hissi yaratmasıydı zira çalıştığımız şeklin yemek aracıyla alakası yoktu. Ama çalıştı. Dijital açıkhava reklamcılığına yeni bir bakış açısı getirmek istedik. İlgi uyandırıcı, interaktif, yeni ve aynı zamanda insanların McDonald’s’ın yeni burgerini tanıması hatta denemesini sağlayacak bir şey" yorumunda bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir