McDonald's'tan, renk körü olan bireyler için erişilebilir McDelivery deneyimi

McDonald's Hindistan, renk körü olan bireyler için McDelivery deneyimini gelişti.

McDonald's Hindistan, renk körü olan bireylerin yemek siparişi deneyimini geliştirmek amacıyla McDelivery uygulaması ve web sitesinde yenilikçi bir özellik sundu.

Girişim, Hindistan'da renk körlüğü yaşayan yaklaşık 70 milyon kişi için yemek siparişini daha keyifli ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Yaratıcı ajans DDB Mudra Group ile işbirliği içinde geliştirilen reklam filmi, izleyicileri renk körlüğü olan bireylerin karşılaştığı az bilinen zorluklar konusunda eğitiyor.

Reklamda, yeni güncellemenin renk körü olan tüketiciler için izleme deneyimini nasıl iyileştirdiği ve en sevdikleri yemekleri seçerken daha bilinçli kararlar vermelerine olanak sağlıyor. Özel bir algoritma kullanılarak ekranda gösterilen menüler kullanıcıya uygun renklerde görüntülenerek çoğu müşterinin alışık olduğu yiyecek ve içeceklerin gerçek tonlarını görebilmesi sağlanıyor.

McDonald's Hindistan'ın Pazarlama Müdürü Arvind R.P., "Önce gözlerimizle yemek yediğimizi' ve renk körlüğünün yaygın bir gerçeklik olduğunu kabul ederek McDelivery uygulamamızı daha erişilebilir hale getirmek için inisiyatif aldık" açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir