McDonald's'tan ilk insansız restoran

McDonald's, çalışanı olmayan ilk insansız restoranını açtı.

Fast food sektöründe en önemli konu hiç şüphesiz ki siparişin hızlı bir şekilde alınması ve yemeğin olabildiğince hızlı gelmesi. McDonald's da buradan yola çıkarak belki de gelecekte yemek siparişini yeniden şekillendirecek bir yeniliğe imza attı.

ABD'nin Teksas eyaletinde Fort Worth yakınlarında ilk robotik şubesini test etmeye başlayan McDonald's, bu adımla birlikte ilk insansız restoranını da açmış oldu. Normal şubelerinden daha küçük olan bu restoran, daha çok paket siparişlere öncelik veriyor.

Siparişler dijital bir ekranda alınıyor ve daha sonra bant yardımıyla hazırlanıyor. Acelesi olan müşteriler ise restorana gitmeden önce mobil uygulama üzerinden yemek siparişi verebiliyor. Bu seçenekte ise siparişler McDonald's çalışanları tarafından hazırlanıyor.

Restoranın dışında bulunan otoparkta, sipariş vermek isteyenler için ayrılmış bir alan bulunuyor. Henüz test aşamasında olan restorandan sorumlu franchise sahibi Keith Vanecek, müşterilere yenilikçi hizmet sunmanın önemli olduğunu ve hızı odak noktasına aldıklarını belirtti. 

McDonald's yine de Guardian'a yaptığı açıklamada yeni restoranın "tamamen otomatik olmadığını" ve bu test konseptinde çalışan alımının diğer McDonald's şubelerine benzer şartlara sahip olduğunu yineledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir