McDonald's'tan duvar kağıtlarını bağışa dönüştüren kampanya

McDonald's ve Leo Burnett Tayvan işbirliği, iyilik yapma fırsatını dijital dünyaya taşıyor.

Tayvan'da uzun süredir alışveriş fişleri sayesinde birçok kişiye, hayır kurumlarına milyonlar bağışlama şansı sunuluyor. Fiyatı ödenilen tüm hizmet ve ürünler, 200 dolar ile 10 milyon dolar arasında değişen bağışların verildiği çekiliş bileti yerine geçiyor.

Özellikle Z kuşağı olmak üzere birçok kişi, alışveriş fişlerini ülke genelindeki mağazalardaki bağış kutularına bırakıyor. Bağışlanan bu fişler, Ronald McDonald House Charities (RMHC) gibi hayır kurumları için önemli bir gelir kaynağı olarak biliniyor. Ancak dijital ödemelerin yükselişiyle birlikte, bu gelenek neredeyse tamamen ortadan kayboldu.

RMHC'ye yapılan bağışları artırmak adına McDonald's, fişleri tekrar görünür hâle getirmek için yaratıcı bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. Bu durumdan yola çıkan fast food devi, yaratıcı ajans Leo Burnett ile bir işbirliğine imza attı. Ajans, yeni medya sanatçılarıyla ortak çalışarak indirilebilir duvar kağıtları tasarladı. Bu tasarımlar aynı zamanda dijital bir bağış bileti yerine geçiyor. Seçilen 35 tasarımdan herbiri bir barkod içeriyor ve herhangi bir kasiyere taratıldığı zaman fiş otomatik olarak RMHC'ye bağışlanıyor.

Tasarımlar aynı zamanda Tayvan'daki herhangi bir perakendeci tarafından da taranabiliyor. Bu da herhangi bir mağazada yapılan her işlemin RMHC'ye bağış yapma fırsatı olduğu anlamına geliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir