McDonald's rakiperinin çöplerini toplayanlara indirim sağlıyor

McDonald's gel-al çöplerini toplamak için başlattığı kampanyada rakiplerini de kucakladı. McDonald's uygulamasına yüklenen atık fotoğralarında artık rakiplerinin çöpleri için de indirim kuponu hediye ediyor.

İsveç'teki McDonald's, gel-al paketleri doğada büyük bir sorun yarattığı için bir kampanya geliştirdi. Çöp imhası için rakilerinin çöplerini de kendi çöplerinden ayırmadı.

Geçtiğimiz yıl fast-food devi, uygulamasında müşterilerin  McDonald's ambalajlarını çöp kutularına doğru bir şekilde atanları ödüllendiren bir özellik tanıttı. Başlangıçta uygulama, müşterilerin McDonald's ambalajlarını atarken tarayıp, karşılığında özel fırsatlar ve indirimler kazanmalarına olanak tanıyordu. Şimdi Burger King ve yerel favori Max Burgers gibi rakiplerinin ambalajlarını da kabul ederek bunu bir adım ileri götürdü.

McDonald's İsveç'in pazarlama müdürü Michaela Bognas "Daha fazla insanın çöplerini doğru yere atmaya motive olacağını umuyoruz; bu, paket servisi olan paketlere çöp atılmasını azaltmaya yönelik bir adımdır." dedi.

Kampanyaya rakipleri de dahil etmek

"Çöple anlaşma" adı verilen kampanya reklam ajansı NORD DDB Stockholm tarafından, kendisini çöpleri kesmeye adamış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Keep İsveç Tidy Vakfı ile birlikte oluşturuldu.  Rakiplerinin paketleyicilerini memnuniyetle karşılayan şirket, çöpleri olması gerektiği yerde tutarak herkesi sokakları temiz tutmaya teşvik ediyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir