McDonald's burgerleri artık çatal bıçakla yenilecek

McDonald's markasını daha lüks bir konuma getirmek için yüzde yüz gümüşten çatal bıçak seti hazırlandı.

McDonald's, Deluxe Burger serisiyle birlikte markayı daha şık bir konuma getirmeyi planlıyor. Markanın bu hedeflerine yönelik piyasaya sürdüğü ilk ürünü Deluxe Çatal Bıçak Seti oldu.

"Deluxe burger (lüks burger) lüks davranışı hak eder." sloganıyla yaratılan çatal bıçak seti sınırlı sayıda piyasaya sunuldu. Yüzde yüz gümüşten üretilen set dünyanın her yerinde satışa çıkarıldı. Çatal bıçak setinin esas üretim sebebi koleksiyonerlere yeni parçalar kazandırmak değil. Markayı daha lüks bir hale getirmek. McDonald's bu yıl zincir bir fast-food markası olmaktan ziyade seçkin bir yemek restoranı olmayı hedefliyor.

Hamburgerlerinin çatal bıçakla tüketilmesini hedefleyen McDonald's, markasını daha lüks bir skalaya yerleştirmek için başka değişimler de yapıyor. McDonald's bu yıl 650 restoranında self-servis sipariş sistemi yerine masa servisi eklemeyi planlıyor. Marka bu sayede geleneksel yemek misafirperverliğinin artacağını iddia ediyor. Ayrıca şirket, üniformalarını daha şık ve çağdaş olacak şekilde güncelliyor.

Bu yeni değişimler şirketin lüks teklifler eklemeye çalıştığı ilk sefer değil. 90′larda McDonald’s, daha sofistike damak zevkine sahip olanlara hitap etmek için Arch Deluxe’ü piyasaya sürdü, ancak bu şirket için büyük bir hayal kırıklığı oldu. McDonald's 90'larda hedeflediklerini bu yıl gerçekleştirebilir mi bilinmez ama bu yeni çatal bıçak seti şu an için marka kitlesinde herhangi bir değişiklik yaratmış gibi görünmüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir