Mc Donald's Starbucks'a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Starbucks’ın al götür kahve sistemi fast-food dünyasının kurallarını değiştirirken son yıllarda McDonald’s da McCafe konsepti ile bu düzene ayak uydurmak istiyor.

Business Insider’dan Kate Taylor’ın haberine göre; Firma geçen sene ABD restoranlarında başladığı bir uygulama ile espresso içecek serisi sunmaya başladı. McCafe’lerde satılan karamel macchiato, vanilya cappucino ve americano gibi ürünler de menüye eklendi.

Nomura analisti Mark Kalinowski tarafından 27 McDonald’s restoranında yapılan bir araştırmaya göre sadece iki şube yeni kahvelerin satışının beklentinin üstünde olduğunu söyledi.

7 bayii yeni kahvelerin satışının düşük olduğunu belirtirken, 18’i satışların beklentilere paralel olduğunu ifade etti. Şube yetkililerin geri dönüşleri şu şekilde oldu:

  • “Kahveleri hazırlamak çok zamanımızı alıyor”
  • “Kahveleri hazırlamak için pahalı cihazlar aldık. Satışlar bunu karşılamıyor”
  • “Kahveleri doğru yapmak eğitim istiyor. Bizde servis şu an yavaş”

Starbucks zincir kahve mağazaları arasında şu an en popüler olan marka ancak Mc Donald's ve şube sayısı düşünüldüğünde kahve konusunda doğru adımlar atılırsa Mc Donald's bu sektörde de önemli bir pay sahibi olabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir