Mayıs Sosyal Medyada Annelerin Ayı: Teknosa-Son Teknoloji Anneler

Nisan ayının sonlarına doğru tüm markalarda bir hareketlenme başlıyor, malumunuz anneler günü… Birkaç yıl öncesine kadar markalar tarafından genellikle TV reklamlarıyla kutlanan bu özel gün şimdilerde sosyal medyada savaş çıkarır hale gelmiş durumda.

Geçtiğimiz senelerde Profilo’nun 'O Tabak Bitecek' videosuyla elde ettiği başarı yadsınamaz. Dolayısıyla son bir iki senedir tüm markalar ve ajansları kendi ‘anneler günü işi’nin ‘en’ popüler olması için çalışıyor. Hashtaginizin TT listesine girmesi ya da çektiğiniz videonun herkes tarafından paylaşılması yani bu özel günü en çok sizin sahipleniyor olmanız gurur verici olsa gerek.

Hal böyle olunca mayıs ayına girer girmez markalar anneler günü videolarını yayınlamaya başlıyor. Genellikle annelerden çok gençlerin hoşuna giden videolar her zaman kazanıyor. Sosyal medyayı kullanan kitlenin demografik özelliklerine baktığımızda genç anneler de bu gruba giriyor diyebiliriz.

Bu sene de Teknosa çok başarılı bir videoyla yarışa erken başlamış durumda. Son Teknoloji Anneler adını verdikleri videoda anneler stand by modu, arama motoru, yüz tanıma teknolojisi gibi pek çok teknolojik terimle ilişkilendiriliyor. Son derece duygusal bir o kadar da komik ve ilgi çekisi olan videoda “Sizce de teknolojide ne varsa annelerde daha fazlası yok mu? ” diye soran ajansı merak ediyorsanız daha önce de annelerle başarılı virallere imza atan 41?29!’dan başkası değil.

Siz de annenizin teknolojiden üstün özelliklerini paylaşmak isterseniz #sonteknolojiannem hashtagini kullanabilirsiniz.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0g3Bhce3zdc

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir