MarTech Awards 2024'ün jüri başkanları belli oldu

MarTech Awards 2024'te; Teknoloji Ödülleri Bölümü, Kullanım Bölümü, Mecra Bölümü, Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü'nün jüri başkanları belli oldu.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarını ödüllendiren MarTech Awards 2024 yaklaşırken, jüri kadrosuna dahil olan isimler belli olmaya başladı. Teknoloji Ödülleri Bölümü, Kullanım Bölümü, Mecra Bölümü, Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü'nün jüri başkanları ise kesinleşti.

Gelin bu yıl MarTech Awards'te jüri başkanlığı yapacak isimleri yakından tanıyalım...

Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı Publicis Communications Türkiye CEO'su Birçim Öztaşkın

Geleneksel reklam dünyasından gelip dijitalleşme ve tüketici tarafındaki gelişmelere paralel olarak yeni nesil ajans ve hizmet modeli üzerine çalışan Birçim Öztaşkın, kariyerine 2000 yılında Yorum Ajans müşteri ilişkileri departmanında başladı. M.A.R.K.A.’da Müşteri İlişkileri Grup Direktörü olarak önemli bir rol üstlendi.

Dijital dünyaya duyduğu ilgi onu bambaşka yerlere taşıdı. Rabarba’da müşteri ilişkileri, sosyal medya, dijital ve prodüksiyon departmanlarından sorumlu olduğu üç yıllık süreçte, ajansın dijital bir ajanstan yeni nesil bir ajansa dönüşümünde rol oynayan liderlerden oldu. 

Saatchi & Saatchi Genel Müdür Yardımcısı olarak Publicis Groupe Türkiye ile buluştu. Publicis One yapılanması paralelinde kreatif, dijital ve medya ajanslarının iş geliştirmesinden sorumlu lider olarak görevini sürdürdü. 

Daimler’in özerk global ajansı Publicis Emil’in Türkiye’de kurulmasına liderlik ederek ajans başkanı oldu. Publicis Emil Türkiye, yaptığı işlerle kendi küresel ağında birçok kez “Best Case” gösterildi.          

Bulunduğu her yerde zorlu değişim ve dönüşüm projelerini başarıyla yöneten Birçim Öztaşkın, Ocak 2023’te Publicis Communications Türkiye CEO’su olarak tüm iletişim ajanslarından (kreatif, dijital, prodüksiyon, data, PR, teknoloji ve inovasyon, özerk yapılar/ajanslar) sorumlu oldu. 

Farklı yeteneklerin bir araya geldiği takım kimyasını ön plana koyan Öztaşkın, ajans fonksiyonunu “markalara katma değer sağlamak” şeklinde tanımlıyor. Teknolojiyi sadece kullanan değil, ihtiyaçlara göre onu geliştiren, üreten bir yapıya odaklanıyor. Sektörde kadın yöneticilerin gelişimi ve tepe rollere gelmesi için de aktif çalışıyor.

Teknoloji Ödülleri Bölümü jüri başkanı Adform Turkey & MEA & Central Asia Country Manager'ı Cem Eroğlu

Yeditepe Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Cem Eroğlu, 2007 yılında, Yahoo’nun performans alt yapısı olan Right Media Exchange ile DACH bölgesine hizmet vererek dijitale ve reklam teknolojilerine adımını attı ve Avrupa pazarında ilk gerçek zamanlı gösterim ve Reklam teknolojilerinin doğusuna tanıklık etti.

Kazandığı deneyimi, Türkiye pazarında programatik reklamcılığın temellerinin atılmasına destek verirken; ayni anda gelişmiş reklam teknolojilerinin reklam verenler ve mecralar tarafından adaptasyonunda da büyük rol oynadı. 2010-2016 yıllarında ReklamStore yönetici direktörlüğü pozisyonunda; TR pazarında ilk verisel yayın pazarının oluşmasına öncülük ederken, yeni alt yapıların geliştirilmesinde de rol aldı. 2016 yılında, endüstrinin  en büyük bağımsız reklam teknoloji şirketi olan Adform’un Türkiye ve Ortadoğu ve Afrika ofislerinin kurma amacıyla, Ülke Müdürlüğü görevine geçti.

Son dönemlerde çokça konuşulan, programatik üzerinden TV(HBBTV) ile programmatic dijital açık hava(pDOOH)  satın alım sürecinin başlamasında rol aldı ve 16 senelik reklam teknolojileri kariyer hayatında bir çok başarılı projeye imza atarak ülkemizden çıkan başarı hikâyelerine yenilerini ekleme fırsatı oldu. DMP, perakende, medya, finans ve omnichannel dikeyinde pazar lideri olan Adform İstanbul ofisi, Türk profesyonellerin başarısıyla şu anda Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya pazarlarının merkezi konumunda bulunuyor.

Kullanım Bölümü jüri başkanı Consciouslab Kurucusu Kayhan Dural

Kabataş Erkek Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olan Kayhan Dural, mobil pazarlama ile başlayan sektör hikâyesine; sosyal medya, veri, strateji ve yaratıcı departmanlarda pozisyonlar ekleyerek 4129Grey, Ogilvy ve AKQA şirketlerinde Chief Digital Officer rolü ile devam etti. 2023 itibarıyla yapay zeka destekli yeni nesil yaratıcı laboratuvar Consciouslab’i kuran Dural, 2014’ten bu yana lokal ve global alanda girişim ve kurumsal pazarlama yapılarına bireysel danışmanlık vermekte. Dural aynı zamanda konuşmacı ve eski progamer'dır.

Mecra Bölümü Jüri Başkanı WWF Türkiye CEO'su Ömür Kula

Sabancı Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı alanlarında Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine reklam sektöründe stratejik planlamacı olarak başladı. Daha sonra ürün ve deneyim tasarımcısı olarak bankacılığa geçti ve Müşteri Deneyimi, Ürün/İş Geliştirme ve İletişimden Sorumlu Bölüm Müdürü göreviyle Enpara.com’un kurucu ekibine katıldı. Enpara.com’un başarısından sonra 2013 yılında DDB grubuna, Tribal WW İstanbul reklam ajansının Genel Müdürü olarak geri döndü ve ekibiyle birlikte birçok ödüllü projeye imza attı.

2016’nın sonunda farklı bir alanda deneyim kazanmak adına dijital dönüşüm ve inovasyon odaklı R/GA’e geçti. 2 yıl R/GA İstanbul’un Genel Müdürlük görevini yürüttü. Daha sonra kendi danışmanlık şirketi Primer'ı kurdu ve halen aktif olarak buradaki görevlerini sürdüren Kula, bir dönem Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı da yaptı. 2017 yılında Fortune'un 40 yaş altı 40 iş insanı listesinde yer aldı ve dünyanın dört bir yanından binlerce başvuru arasından seçilen 16 kişiden biri olarak Yale Üniversitesi 2021 World Fellow oldu. Kariyeri boyunca sivil toplumda, çoğunlukla da eğitim amaçlı STK'larda aktif olarak yer aldı. Halen Eğitim Reformu Girişimi ve SEV kurullarında görev yapıyor. Aynı zamanda Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçesehir Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde pazarlama ve iletişim alanlarındaki derslere katkı sağlıyor. Kula, 2023 Aralık itibariyla WWF Türkiye'nin CEO'su olarak görev yapmaya başladı.

MarTech Awards 2024 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir