MarTech Awards 2024 Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı belli oldu

MarTech Awards 2024 Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı Publicis Communications Türkiye CEO'su Birçim Öztaşkın oldu.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarını ödüllendirmek üzere bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan MarTech Awards 2024 başvurularının başladığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.

Başvurular devam ederken bu yıl kategori jüriliğini üstlenecek isimler de belli olmaya devam ediyor. Teknoloji Ödülleri Bölümü, Kullanım Bölümü, Mecra Bölümü, Sektörel Kategoriler Bölümü ve Özel Kategoriler Bölümü olmak üzere 5 ana kategori altında toplamda 85 kategoride  ödülleri sahipleriyle buluşturacak olan MarTech Awards'un bu yıl  Sektörel & Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı Publicis Communications Türkiye CEO'su Birçim Öztaşkın oldu.

Geleneksel reklam dünyasından gelip dijitalleşme ve tüketici tarafındaki gelişmelere paralel olarak yeni nesil ajans ve hizmet modeli üzerine çalışan Birçim Öztaşkın, kariyerine 2000 yılında Yorum Ajans müşteri ilişkileri departmanında başladı. M.A.R.K.A.’da Müşteri İlişkileri Grup Direktörü olarak önemli bir rol üstlendi.

Dijital dünyaya duyduğu ilgi onu bambaşka yerlere taşıdı. Rabarba’da müşteri ilişkileri, sosyal medya, dijital ve prodüksiyon departmanlarından sorumlu olduğu üç yıllık süreçte, ajansın dijital bir ajanstan yeni nesil bir ajansa dönüşümünde rol oynayan liderlerden oldu. 

Saatchi & Saatchi Genel Müdür Yardımcısı olarak Publicis Groupe Türkiye ile buluştu. Publicis One yapılanması paralelinde kreatif, dijital ve medya ajanslarının iş geliştirmesinden sorumlu lider olarak görevini sürdürdü. 

Daimler’in özerk global ajansı Publicis Emil’in Türkiye’de kurulmasına liderlik ederek ajans başkanı oldu. Publicis Emil Türkiye, yaptığı işlerle kendi küresel ağında birçok kez “Best Case” gösterildi.          

Bulunduğu her yerde zorlu değişim ve dönüşüm projelerini başarıyla yöneten Birçim Öztaşkın, Ocak 2023’te Publicis Communications Türkiye CEO’su olarak tüm iletişim ajanslarından (kreatif, dijital, prodüksiyon, data, PR, teknoloji ve inovasyon, özerk yapılar/ajanslar) sorumlu oldu. 

Farklı yeteneklerin bir araya geldiği takım kimyasını ön plana koyan Öztaşkın, ajans fonksiyonunu “markalara katma değer sağlamak” şeklinde tanımlıyor. Teknolojiyi sadece kullanan değil, ihtiyaçlara göre onu geliştiren, üreten bir yapıya odaklanıyor. Sektörde kadın yöneticilerin gelişimi ve tepe rollere gelmesi için de aktif çalışıyor.

MarTech Awards 2024 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir