MarTech Awards 2023'ün jüri başkanları belli oldu

Teknoloji Ödülleri Kategorileri, Kullanım Kategorileri, Mecra Kategorileri, Sektörel Kategoriler ve Özel Kategoriler olmak üzere 5 ana kategoride ödülleri sahipleriyle buluşturacak olan MarTech Awards'te jüri başkanları belli oldu.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarını ödüllendirmek üzere bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan MarTech Awards 2023 yaklaşırken jüri kadrosu da belli olmaya başladı. Teknoloji Ödülleri Kategorileri, Kullanım Kategorileri, Mecra Kategorileri, Sektörel Kategoriler ve Özel Kategoriler olmak üzere 5 ana kategoride ödülleri sahipleriyle buluşturacak olan MarTech Awards'te jüri başkanları belli oldu.

Teknoloji Ödülleri & Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı UGC90 - Ultimate Gamechanger Chief Ego Operator'ü Burak Günsev
Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü mezunu olan Burak Günsev, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Enformasyon Teknolojileri Yönetimi ve Tasarımı, yüksek lisans programını tamamladı.

2000'li yıllarda, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, Wanda Digital reklam ajansını kurdu. Pepsi, Google, Fritolay, Unilever, Turkcell, Audi, Coca-Cola, Yapı Kredi/UniCredit, Honda, Loreal, Teb/BNP, Türk Telekom, Samsung, Garanti/BBVA, Riot Games gibi sektöründe lider global ve yerel markalar ile çalıştı. 250’nin üzerinde ödül kazanarak, gerçek iş sonuçlarına etki eden dijital platformlar hayata geçirdi ve dijital kampanyaları yönetti. Ajans 2015 yılında WPP ile bir ortaklık gerçekleştirerek, dünyanın en büyük reklam ağının Türkiye’deki önemli bir parçası haline geldi. Wanda Digital, 2020 yılında WPP’ye ait Ogilvy Reklam Ajansı ile birleşti.

Burak Günsev, Reklam sektörü dışında son 10 sene içerisinde fintech ve blockchain tabanlı ödeme sistemleri alanında kurucu ortak ve yatırımcı olarak girişim ekosisteminde aktif şekilde yer alıyor. 2021 itibarı ile yönetici ortak olarak yer aldığı Boğaziçi Venture Builders çatısı altında yeni nesil girişim ve yatırım inşası alanında çalışan Günsev, 2022 yılında UGC90 - Ultimate Gamechanger kurucusu olarak, Web3 çatısı altında blockchain tabanlı oyun/metaverse hızlandırma ve inşası dikeyinde görevini yürütüyor.

Kullanım Bölümü jüri başkanı Communications & Web3 Consultant, Chief Digital Officer Kayhan Dural
Kabataş Erkek Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olan Kayhan Dural, mobil pazarlama ile başlayan sektör hikâyesine; sosyal medya, veri, strateji ve yaratıcı departmanlarda pozisyonlar ekleyerek 4129Grey, Ogilvy ve AKQA şirketlerinde Chief Digital Officer rolü ile devam etti. Yaratıcı teknoloji, veri, AI ve inovasyonu odak noktasına alan Dural, 2014’ten bu yana lokal ve global alanda girişim ve kurumsal pazarlama yapılarına bireysel danışmanlık vermekte. Dural aynı zamanda konuşmacı ve eski progamer'dır.

Sektörel Kategoriler jüri başkanı Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel
Kına Demirel,University of Leeds’den mezun olduktan sonra perakende tutkusu sayesinde Migros Ticaret A.Ş’de göreve başladı. Perakende yolcuğuna Migros Ar-ge’de başlayan ve perakendeyi ilgilendiren sayısız proje gerçekleştiren Demirel, daha sonra Türkiye’nin en büyük sadakat programı olan Money Club’ı, ekibiyle birlikte yönetmeye başladı.

Sorumluluklarına, daha sonra Migros grubunun tüm markalarının marka iletişimi eklenen Kına Demirel ekibiyle birlikte Migros’un tüm marka yaratımı, medyası ve sadakat programlarını yöetimini üstlendi. Migros’un yüzde 100 iştiraki olan ve perakende medya akımının Türkiye’deki öncülüğü yapan Mimeda adlı şirketinin kuruluş aşamalarını tamamladıktan sonra Haziran 2021’den itibaren şirketin Genel Müdürü oldu. Uluslararası arenada; big data, sadakat programları, kişisel marka yaratmak ve şimdi de perakende medya ile ilgili konferanslarda konuşmacı olarak yer alıyor.

Mecra Bölümü jüri başkanı Hype Kurucusu Sarper Danış
İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Almanya’da pazarlama ve bilişim teknolojileri eğitimi alan Sarper Danış, 2001’de online reklam ve pazarlama alanında çalışmaya başladı. 2013’den bugüne Hype ile markaların işine yarayan sonuçlar üretiyor.

Akbank, Borusan Holding, Pegasus Havayolları, P&G, Redbull ve Turkcell gibi alanlarında lider markalara, başarılı iş sonuçları üreten Hype, ulusal ve uluslararası 100'ün üzerinde ödül aldı. Deloitte Fast50 ve Fast500’de “Medya ve Teknoloji Alanında En Hızlı Büyüyen Şirketler” listesinde 4 sene boyunca üst üste yer aldı.

MarTech Awards 2023 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir