MarTech Awards 2021'in Jüri Kadrosu Tamamlandı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards 2021'e başvurmak için yaklaşık 20 gün kalmışken ödül programının jüri kadrosu da tamamlandı.MarTech Awards'a başvuran tüm projeler, sektörün ileri gelenlerinin oluşturduğu bir jüri tarafından değerlendirilecek ve kazananlar, jürinin değerlendirmesi sonucunda belli olacak. Peki, MarTech Awards 2021 jüri kadrosunda hangi isimler yer alıyor? Gelin, şimdi hep birlikte jürimizde yer alan isimlere göz atalım.

Nüzhet Algüneş - OMD Türkiye CEO'su (Jüri Başkanı)

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Nüzhet Algüneş, kariyerinin ilk döneminde Unilever’de 7 yıl boyunca satış, pazarlama ve medya departmanlarında yöneticilik yaptı. 2001-2002 yıllarında Universal Music Türkiye Başkan Yardımcılığı yapmasının ardından, 2003 yılında pazarlama iletişimi dünyasına geri döndü ve medya satın alma/planlama, iş geliştirme, strateji ve dijital pazarlama alanlarında çalıştı.

Nüzhet Algüneş, 2020’nin haziran ayından beri ise OMD Türkiye CEO’su olarak görev yapıyor. Aynı zamanda NETBAN (New Emerging Technologies Business Angel Network) kurucuları arasında yer alan Algüneş, seminer ve panellerde konuşmacı/eğitmen olarak da yer alıyor.

Alp Gürsoy - Tribal Worldwide İstanbul Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Ajans Başkan Yardımcısı

Alp Gürsoy, 2004'te kendi ajansını kurarak proje yönetimi ve dijital strateji alanında yurt içinde ve uluslararası birçok dijital projede yer aldı. 2009'da MagiClick Digital Solutions’a katıldı ve burada 2 yıl boyunca kıdemli proje yönetici ve dijital stratejist olarak çalıştı.

2011 yılında DDB'ye bağlı Tribal Worldwide İstanbul’a katıldı. Tribal Worldwide İstanbul’da proje yöneticiliği ve proje yönetimi grup direktörlüğü görevlerinden sonra, 2017 yılında müşteri ilişkilerinden sorumlu ajans başkan yardımcısı olarak atandı. Bu dönemde finans, otomotiv, telekom ve FMCG dahil olmak üzere birçok farklı sektörde birçok farklı marka ile entegre iletişim projeleri yürüttü.

Başak Kural - Logo Elektronik Genel Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği'nden 2003 yılında ve Bilgi Üniversitesi MBA’den 2017 yılında mezun olan Başak Kural, kariyerine 2003 yılında Beko Elektronik A.Ş.'de ürün yöneticisi olarak başladı.

2007 yılı itibarıyla Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. pazarlama ekibinde görev alan Kural, 2010-2014 yılları arasında Avea’da "mobil internet gelirlerinden sorumlu grup müdürü", 2014-2017 yılları arasında Türk Telekom Grubu'nda "teknoloji ve regulasyon stratejilerinden sorumlu direktör" olarak görev aldı.

Mart 2017'den beri Logo Elektronik Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Berivan Akmanoğlu - 4129Grey Dijital İletişim Direktörü

Ajans dünyasına 2008'de Digital McCann’de adım atan Berivan Akmanoğlu, Digital McCann'in McCann İstanbul bünyesinde yeniden yapılandırılmasıyla birlikte, tüm McCann markalarının dijital iletişimlerinden sorumlu oldu. 2011 yılında Rabarba’ya geçerek sosyal medya ekibinin kuruluş aşamalarında aktif rol üstlendi. Turkcell, Unilever, THY, Akbank, Pepsi ve Nestlé gibi birçok yerel ve global markanın dijital dünyaya ve sosyal medya platformlarına giriş süreçlerini yürüttü, mobil kampanyalarında aktif rol aldı.

Rafineri, Wanda Digital ve Tribal Worldwide İstanbul’da geçirdiği 6 yıl boyunca da başta FMCG, telekomünikasyon, havacılık, perakende ve finans olmak üzere birçok sektörde 60’tan fazla markanın dijital stratejileri, yaratıcı süreçleri, platform kullanımları ve entegre kampanyaları için çalıştı. 2020’nin şubat ayından beri de 4129Grey’in tüm markalarının dijital iletişimleri için çalışıyor.

Bora Akman - Dijital Girişimci ve Danışman

Bora Akman, 90’lı yıllardaki ".com" balonundan, ucu kaçan sosyal medya çılgınlığına kadar 20 yıldan uzun bir süredir teknoloji ve pazarlamanın kesiştiği oyun alanında çalışıyor.

Accenture’da danışmanlık kariyeri sonrası 4129 Grey ve Madwords gibi Türkiye'de alanındaki ilk dijital pazarlama şirketlerini kurdu. 10 yılda gelen iki başarılı çıkış sonrası, halen reklam ve pazarlama alanında Advermind, Buyin.Social gibi teknoloji girişimleri ile uğraşmaya devam ediyor.

Canan Pehlivanoğlu Öke - co.entegre Kurucusu & Marka ve İletişim Stratejisti

Aralık 2006’da McCann Erickson’da stratejik planlamacı olarak kariyerine adım attı. Coca-Cola, Nestlé, Ülker, L’Oréal, Gnctkrcll, Vakıfbank, Tetrapak, Forum İstanbul gibi markalarla çalıştı. 2010’da kıdemli stratejist olarak transfer olduğu Rafineri’de 2013’te hem geleneksel hem de dijital kanallardan sorumlu – mecra bağımsız strateji direktörü olarak çalışmaya devam etti. Yapı Kredi, Opet, Eti, Diageo, Pegasus, Sahibinden, Profilo, Beymen ve Boyner gibi büyük markaların marka stratejileri ve sayısız iletişim kampanyasına imza attı.

2015’te transfer olduğu Medina Turgul DDB’de Volkswagen, Unilever, Vodafone, Koçtaş, Ülker, Siemens, KFC, Dimes ve Atasun Optik ile çalıştıktan sonra 2016 senesinde DDB Grup Stratejik Planlama Başkanı olarak Medina Turgul, Tribal ve Grafis’in stratejik planlamasından sorumlu kişi olarak görev aldı. Daha sonra Eczacıbaşı Yapı Grubu’na iletişim, dijital kanallar ve pazarlama analitiğinden sorumlu Global Marka İletişim Müdürü olarak transfer oldu. VitrA, Villeroy&Boch ve Artema markalarının, marka konumlandırmaları ve iletişim stratejileri üstünde Türkiye ve globalde çalıştı. Bünyede üç adet Effie ve iki adet Baykuş ödülü kazandı.

2020'nin ağustos ayında kendisini markalara adayan ve sonuç odaklı düşünerek süreci sahiplenen yapısıyla co.entegre’yi kurdu. VitrA markasının yanında farklı ajans ve markalar ile marka ve iletişim stratejisi üstüne çalışmaya devam ediyor.

Cenk Kanıkman - IdeaSoft CDO'su

Cenk Kanıkman, 2005 yılından bu yana dijital pazarlama, iletişim ve marka yönetimi üzerine çalışıyor. Kendisi çalışma hayatına Türkiye’de başlayıp sonrasında İngiltere'de Levi's, Volkswagen gibi birçok önemli markayı yaratan BBH'de devam etti. ABD’de yaşadığı sürede ise Super Career’de dijital pazarlama ve marka iletişimi direktörlüğü yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra, dijital ajans tarafında çalıştığı süre boyunca AIG, Arnica, Canon, Philip Morris, TATA, Kamil Koç, Yıldız Holding, Yataş, Yamaha, Enplus, Greyder gibi birçok şirketin marka iletişimi ve dijital pazarlama süreçlerini yönetti. Bilgisayar Uzmanları ve Kolay IK gibi başarılı startup projelerinde dijital pazarlama ve marka iletişimi danışmanlığı yaptı. Şu anda da Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft çatısı altında dijital pazarlama müdürü olarak kariyerine devam ediyor.

Çağlar Kılınç - Rhino Runner Yönetici Ortağı

Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünden mezun olan Çağlar Kılınç, öğrencilik yıllarında dijital pazarlama ajansı Rhino Runner’ı kurdu.

2013 yılında nöropazarlama altyapısı üreten Neurolize’ın kurucuları arasında yer aldı. 2016’dan beri 3 farklı girişime melek yatırımcı olarak dahil oldu.

B2B ve kurumsal pazarlama alanlarına ilgi duyuyor ve bugüne kadar bu alanda yüzlerce projeye dahil oldu.

Doğan Can Baydur - Carat Türkiye Dijital Direktörü

Doğan Can Baydur, 2013 yılında arama motoru reklamcılığı ile başladığı kariyerinde, 2014-2017 yılları arasında performans pazarlama alanındaki diğer disiplinlerde de uzmanlaşarak medya ekosisteminde birçok farklı endüstrideki müşterinin iş ve pazarlama hedefleri için performans pazarlaması stratejileri ve aktivasyonları gerçekleştirdi.

Kasım 2017'den bu yana, Carat Türkiye’de İş Bankası ve iştiraklerinin tüm dijital medya stratejilerinden sorumlu olduğu pozisyonda çalışmalarına devam ediyor. Dijital medya ve pazarlama disiplinlerini güncel endüstri teknolojileri ile entegre etmek ve uygulamalı çalışmalar yapmak konusunda odaklandığı kariyerinde, hem ajans içinde hem de sektörel bazda yeni yeteneklerin eğitimi için çalışmayı kendisine ayrı bir misyon edinmiştir.

Erdem Altay - Atasun Optik Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü

Erdem Altay, profesyonel kariyerine 2004 yılında Siemens AG’nin aydınlatma markası OSRAM ile başladı. Burada öncelikle "otomobil aydınlatması" kategorisini yönetti, ardından markanın amiral satış kanalı olan perakende operasyonlarına liderlik etti.

2010 yılında Sony Eurasia bünyesine katılarak markanın B2C ve B2B ürünlerinin pazarlama stratejilerine yön verdi. Türkiye genelindeki Sony Center’ların pazarlama, satış ve perakende operasyonlarının yönetimini üstlendi. Tüketici ve rekabet analizleri üzerinde geliştirdiği stratejilerle özellikle tüketici elektroniği konusunda markanın pazarda ciddi büyümeler elde etmesini sağladı. 

Daha sonra 2 yıl kadar Türkiye Yatsan & Tempur’da pazarlama ve e-ticaret direktörü olarak görev yaptı. 2017'de Samsung bünyesinde akıllı telefon kategorisinin pazarlama grubunun yönetimini üstlenerek ürün ve markanın kısa ve orta vadedeki pazar stratejilerini geliştirdi. 2019'da ise Atasun Optik bünyesine katılan Altay, Türkiye’nin önde gelen optik perakende markasının pazarlama ve e-ticaret direktörü olarak görev yapıyor.

İbrahim Öztürkcan - GroupM Türkiye Chief Performance & E-Commerce Officer

Akademik kariyerine paralel olarak 2000 yılında yazılım geliştirici olarak iş hayatına başladı. Dönemin veri işleme pazarında pazar lideri WebTrends Analytics'te analitik strateji mühendisliği görevinin ardından, Doğan Holding şirketlerinde 14 yıl dijital ve performans alanlarında görevler aldı.

Son 7 yılında Hepsiburada’da performans pazarlama direktörü olarak web analiz, mobil, marka işbirlikleri ve performans pazarlaması sorumluluklarını üstlendi. 1 Haziran itibariyle de GroupM Türkiye'de performans, büyüme ve e-ticaret inisiyatiflerine Chief Perfomance Officer unvanıyla liderlik ediyor.

İrem Muşkara - Mindshare Head of Digital

İrem Muşkara, kariyerinin ilk yıllarına OMD müşteri ilişkileri departmanında Arçelik ve Migros markalarının medya planlama süreçlerinden sorumlu olarak başladı. 2008 yılında Mindshare’e geçerek GroupM ailesine katıldı ve 5,5 sene boyunca Nike, Ford, Kraft ve Pirelli gibi global markaların online ve offline planlama ve strateji süreçlerinde aktif şekilde görev aldı.

2012 yılında TIME Medya’ya geçerek dijital strateji ve planlama departmanını kurdu. Performans ve dijital pazarlama alanında, markaların dijital dönüşüm stratejilerinin oluşturulmasına destek verdi. 2018 yılında, "head of digital" olarak Mindshare ailesine geri döndü ve Nestle ve FZ markalarının dijital yapılanma ve süreçlerinden sorumlu olarak görev aldı. Hala Mindshare bünyesinde iş hayatına devam ediyor ve Mindshare’in  dijital liderliği görevini sürdürüyor.

Kaan Dönmez - Avon Türkiye Ticari Dönüşüm ve E-Ticaret Başkanı

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi MBA mezunudur. İş hayatına 1998 yılında hepsiburada.com’un kurucu ortağı olarak başladı ve 2009 yılının ortasına kadar şirkette görev aldı.

Vatan Bilgisayar’daki perakende mağazacılık tecrübesinden sonra, Boyner Holding çatısı altında morhipo.com’un kurucu genel müdürlüğünü üstlendi. Hızlıal.com'da CEO, ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldıktan sonra, Arena Bilgisayar iştiraki olan Yukko.com’da CEO, kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Şu anda AVON Türkiye’de ticari dönüşüm ve e-ticaret başkanlığı görevini yürütüyor. Bunun yanı sıra Elektronik Ticaret İşletmeci Derneği’nin kurucu başkanıdır. Aynı zamanda İTÜ Çekirdek’te girişimler için mentörlük yapan Dönmez Dijitalizasyon konusunda danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

Murat Göllü - Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı

2005 yılından bu yana Akbank’ta Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı olan Murat Göllü, Akbank’tan önce Sabancı Holding ve Siemens’te farklı pozisyonlarda yönetici olarak görev aldı.

Türkiye Reklamverenler Derneği (RVD), IAB Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Göllü, aynı zamanda RVD Dijital Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Murat Nur Çolakoğlu - L’Oréal Tüketici Ürünleri Divizyonu Dijital Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Profesyonel kariyerine başladığı ilk zamanlardan itibaren tüm kariyer odağı hep dijital üzerineydi. Güzellik endüstrisi ve L’Oréal hayatına girip şekillendirmeye başlamadan önce, 12 yıl boyunca teknoloji ve perakendeden finans ve ilaç sektörüne kadar birçok farklı endüstride ve ulusal ve uluslararası firmaların dijitalinde rol aldı. 2016’da L’Oréal’e dijital dönüşüm ile güzellik sektörünün yeni çağını başlatma amacıyla katıldı. Dijital ve teknolojiye olan şevkini L’Oréal’in 1 numaralı tekno-güzellik şirketi olma vizyonuyla birleştirip, güçlendirerek L’Oréal’in Tüketici Ürünleri Divizyonu’nda dijital müdür olarak çalışmaktadır.

Ömer Suner - Ozan Elektronik Para CEO'su

2000 yılında Türk Ekonomi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları departmanı yöneticiliği ile kurumsal hayata adım atan Ömer Suner, finans sektöründe deneyim kazandıktan sonra, Samsung Electronics Türkiye’nin pazarlama departmanında uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptı.

Türkiye’nin ilk fintech’lerinden ininal’ın kurucu ekibinde yer alan Suner, aynı zamanda şirketin CEO’luk görevini de üstlendi.

Suner, şu an Ozan Elektronik Para A.Ş.’nin yönetim kurulu üyesi ve CEO’su olarak kariyerini sürdürüyor.

Serra Yılmaz - Paynet CMO'su

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği ve Işık Üniversitesi Yüksek Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olan Serra Yılmaz, Xerox Türkiye ve Samsung Electronics Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok yerli ve uluslararası şirkette satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Yılmaz, BNK Grup’taki genel müdürlük görevinden sonra Paynet’in CMO’su olarak uçtan-uca nakit akışı çözümlerinin geliştirilmesinin yanı sıra, bankacılık ilişkileri, markanın tüm pazarlama ve iletişim faaliyetleri, iş ortaklıklarının yönetimi ve ürün yönetimi alanlarından sorumlu oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir