MarTech Awards 2020'nin İlk Jürileri Belli Oldu

Pazarlama konusunda faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği MarTech Awards 2020‘nin başvurularının başladığını sizlerle paylaşmıştık.

Bu yıl 27 Şubat 2020‘de GRANDPERA Emek Sahnesi‘nde gerçekleşecek olan MarTech Awards’ın jüri başkanlığını yapacak ismin Ziya Erdem olacağını geçtiğimiz hafta duyurmuştuk. Gelin birlikte MarTech Awards'ın ilk jürilerini tanıyalım.

Ahmet Akın - Kramp Kurucu Ortağı ve Ajans Başkanı

1988 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1994 yılında University of Rochester – Simon Business School’da MBA eğitimini tamamlamıştır.

Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi’de başlamıştır. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da son olarak Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009 – 2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul Grubu’nda CEO olarak çalışmıştır. 2014 yılında kurduğu Kramp Ajans’ın Başkanı olarak çalışmaktadır.

2010’dan itibaren 3 yıl boyunca Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. 

Cem Alpay - Tanı Müşteri Çözümleri Direktörü

Cem Alpay, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ve Koç Üniversitesi’nde MBA yaptı.

20 yılı aşkın stratejik, taktiksel ve yönetim tecrübesine sahip üst düzey yöneticidir. 

25 yılı aşkın bir süredir CRM, veri ve teknoloji yönetimi, satış, pazarlama ve yeni ürün geliştirmede farklı deneyimlere sahip olan Cem Alpay, 19 milyondan fazla üyesiyle Türkiye’nin en büyük datası olan firmaları arasındaki Tanı’nın sadakat programının da yöneticisidir.

1967 doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Çağlar Gözüaçık - Tazefikir ve Healthnet - Kurucu

Yerli ve yabancı yarışmalarda yüze yakın ödül kazandı. Çeşitli sertifika programlarında ve üniversitelerde Yaratım Süreci, Sanat ve Reklam İlişkisi, Yaratıcı Mecra Kullanımı üzerine eğitimler verdi. Çeşitli dergilere makaleler yazdı, köşe yazarlığı yaptı, Kısa film, fotoğraf ve reklamcılık yarışmalarında jüri üyeliği ve jüri başkanlığı yaptı.

Tazefikir’in Yaratıcı Ajans Başkanlığı görevini yürüten Çağlar Gözüaçık, Türkiye’nin İlk ve Tek Diplomalı Dijital Kanaat Önderleri ajansı Healthnet’in de kurucusudur ve Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanı’dır. 

Koray Gültekin Bahar - Foriba CEO

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Koray Bahar; üniversite eğitimi sırasında ilk mobil WAS uygulamasını TRNC Turkcell’e sattı. EG Yazılım’da part time olarak çalıştı ve DB4Mobile platformu üzerinden mobil ve PC uygulamaları geliştirdi.

Levent Karabeyoğlu - GroupM Chief Digital Officer

Dijital dönüşüm, performans pazarlama ve programatik reklamcılık alanlarında derin uzmanlığa sahip Levent Karabeyoğlu, Şubat 2019’dan bu yana GroupM bünyesinde Chief Digital Officer olarak görev alıyor. 1989’dan beri online olan ve 25 yıllık dijital iş tecrübesine sahip Levent Karabeyoğlu, hem mecra, hem marka, hem de ajans tarafında çalışarak önemli kuruluşların dijital varlıklarının geliştirilmesi, konumlandırılması, iletişimi, pazarlama ve satış kurgularının yaratılması gibi konularda aktif rol alarak; bu çalışmalarıyla birçok dalda sayısız ödüle layık görüldü.

Öncü Gülmez - Arena Media TR Ajan Başkan Yardımcısı 

1997 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etti.

İş kariyerine 2004 yılında Profilo Holding’te pazarlama uzmanı olarak başladı. Kasım 2011 itibariyle girdiği Veritas Media’da tüm marka takımlarının stratejik planlamasını yürütürken, 2013 sonrasında dijital medya ekibinin de yöneticisi oldu. 23 Nisan 2017 itibariyle Havas Media Group’la iş ortaklığı anlaşması yaparak Arena Media Turkey ismini alan ajansında Dijitalden Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonunda devam ediyor.

Galatasaray Spor Kulübü üyesi. Temmuz 2011’de kurduğu sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası ile kültür-sanat girişimcisi. 2015-2018 yılları arasında IAB Türkiye Pazarlama Yürütme Kurulu’na destek verdi. 

Sercan Çalbak -  Related Digital'de Pazarlama ve İletişim Direktörü

İstanbul Üniversitesi'nde hukuk eğitimi alan Çalbak, kariyerine üniversite yıllarında gazeteci olarak başladı. Uzun süre çeşitli ulusal medya kuruluşlarında muhabirlik ve editörlük yapan Çalbak, 2008 yılından beri Türkiye dijital ekosisteminin tanınan şirketlerinde yöneticilik yapmakta. Halen Related Digital'in pazarlama ve iletişim direktörlüğünü görevini ifa eden Çalbak, 2014 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi'nde dijital pazarlama alanında lisans ve yüksek lisans dersleri veriyor.

Sinan Günal - Labrys Yönetici Ortağı 

TED Ankara Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nden lisans, Koç Üniversitesi’nden de MBA derecesi bulunan Sinan Günal, 1999 yılında kurulan Project House’un kurucu ve yönetici ortağı olarak 18 yıl görev yapmıştır.

Hali hazırda Özyeğin Üniversitesi’nde Dijital Pazarlama dersleri veren Sinan Günal, çeşitli kurumların iç eğitimlerinde dijital pazarlama eğitimleri de vermektedir. Melek yatırımcılık ve girişimcilere mentorluk yapmanın yanı sıra, bir girişimci olarak kendi serüvenine de devam eden Sinan Günal, müşteri deneyimi, reklam ve pazarlama teknolojileri alanında Orta ve
Doğu Avrupa, Afrika, Rusya ve Ortadoğu bölgelerinde, pazarlama ve teknoloji arasındaki boşluğu birleştiren bir anlayışla danışmanlık, teknoloji satışı ve kurulumu yapan Labrys’te yatırımcı ve Yönetici Ortak olarak görev almaktadır.

Tolga Okan Tezbaşaran - Aksigorta Bireysel Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Tolga Okan Tezbaşaran, profesyonel iş yaşamına Halk Yaşam Sigorta bünyesinde başlamıştır. Tezbaşaran, daha sonra Yapı Kredi Sigorta’da Bölge Müdürü ve Grup Başkanı olarak çalışmıştır. 2011 yılında Zurich Sigorta’ya katılan Tezbaşaran, Bireysel ve Küçük İşletme Segment Grubu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2016’dan itibaren Aksigorta Banka Sigortacılığı ve Sağlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tezbaşaran, 1 Nisan 2017 tarihinde Bireysel Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır.

Tunç Berkman 

Kadıköy Anadolu sonrası lisans eğitimini Syracuse University’de, MBA’yi ise Babson College’de tamamladı. Çalışma hayatına Amerika’da başladı, 2000
yılında Türkiye’ye döndü.

Koç Holding’de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak Türkiye
macerasına başladı. Sırası ile Koç Bilgi Grubu Stratejik Planlama Yöneticisi, Tanı Pazarlama’da Operasyon ve Planlama Grup Yöneticisi, Stratejik Planlama Yöneticisi ve Arçelik’te İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yaptı.
2005 – 2007 yılları arasında Arçelik Pazarlama Grubu Yönetisi oldu.

2013 Aralık ayında Vestel’e pazarlamadan sorumlu Genel Müdür
Yardımcısı olarak transfer oldu. 2018 Eylül’den itibaren mevcut Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ile ilgili sorumluluklarına ek olarak dış tedarik ürün yönetimi, perakende pazarlama ve Mobil ürünlerin Satışından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı sorumlulukları eklendi. Vestel'deki görevini Kasım 2019'a kadar sürdürdü. 

Yakup Doğan - Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı

Çukurova Üniversitesi İşletme -İngilizce Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Yakup Doğan, profesyonel kariyeri boyunca Türkiye’nin önemli bankalarında Perakende Bankacılık ve Kanal Yönetimi alanlarında farklı pozisyonlarda çalıştı. 2009 yılından bu yana Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Doğan, evli ve 2 çocuk babasıdır. Doğan ayrıca 2016’da eğitim hayatına kısa süreli bir dönüşte bulunmuştu.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir