Marketing Meetup ve Hopi'den işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte oturum panel sponsorluğu yapacak olan marka "Hopi" oldu.

2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iletişim ve pazarlama dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Marketing Meetup, bu yıl 18 Ekim’de 9'uncu kez gerçekleşmeye hazırlanıyor.

“Human X.0” temasıyla gerçekleşecek Marketing Meetup ana sahnesinde dijital dönüşümde güven ve itibar dinamikleri, küresel ekonomideki yeni dengeler, Web 3.0’ın geleceği, metaverse’ün değiştireceği sektörler, iklim krizi ve sürdürülebilir iş modelleri, sektörlerin dönüşüm gündemleri ve yapay zekâda yeni fırsatlar, toplumsal ve insani yönleriyle ele alınacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğe eşlik eden sponsorlarımızla birlikte, konuklara ilham vermeye hazırlanan Marketing Meetup 2022'nin oturum panel sponsoru "Hopi" oldu. Dilerseniz Hopi Ürün Yönetimi, Pazarlama ve CRM'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gül Sağır Aydın'ın anlatımıyla Hopi'yi yakından tanıyalım.

Hopi olarak dijitalleşmenin henüz konuşulmaya başlandığı yıllarda dahi, iş zekâsı, büyük veri gibi kavramların etkin kullanıldığı yeni bir iş modeli ile sektöre girdik. Amacımız, kullanıcılarımızın alışverişin her aşamasında kazanması ve kazanırken yarattığımız ekosistemin içinde eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşaması oldu. Tasarladığımız büyük veri yazılımı sayesinde bugün, 40’tan fazla kategoride, 300’e yakın iş ortağı ile özel kişiselleştirilmiş teklif ve kampanyaları 13,6 milyonu aşkın kişinin alışveriş zevkine ve ihtiyacına uygun sunan akıllı alışveriş uygulaması olmayı başardık. 

Amacımız, kullanıcılarımızın alışverişin her aşamasında kazanması ve kazanırken yarattığımız ekosistemin içinde eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşaması oldu. En önemli farkımız indirimden daha avantajlı olabilen ‘paracık’ı icat etmemiz. 

Üstün teknoloji ile kampanya yönetimi yapabilme kabiliyetimiz ve tekliflerin kullanıcılara özel kişiselleştirilmesi ile iş ortağımıza verimlilik ve ölçeklendirilebilirlik anlamında katkı sağlamaya odaklanıyoruz. Tam da bu nedenle Hopi olarak artık kendimizi bir pazarlama teknolojileri şirketi olarak görüyoruz diyebilirim. Biz bu dönüşüm yolculuğumuzda, dijital ürünlerimiz ve gelişmiş teknolojik kaslarımız ile iş ortaklarımıza adeta bir çözüm ortağı gibi danışmanlık sunuyoruz.

SAS ile işbirliği yaparak “Hiper Kişiselleştirme” dönemine girdik. Yıl sonunda tamamlanacak proje kapsamında 13,6 milyon Hopi kullanıcısının her biri bizim için ayrı bir segment olacak. SAS, veri analitiği, makine öğrenme ve yapay zekâ çözümleriyle bize kendi kendine öğrenen sistemler sağlayarak hiper kişiselleştirilmiş ve gerçek zamanlı kampanyalar için kabiliyetlerimizi artırmamızı sağlayacak. Yıl sonunda tamamlanacak projemiz ile kullanıcılarımızı çok daha iyi tanıyarak onlara sadece ilgilendikleri ürün ve kampanyaları sunacak, üye markalarımızın ise doğru kullanıcılara ulaşmasını sağlayacağız. Bu, markalar için hem dönüşüm oranlarını artıran hem de kampanya verimliliğine odaklandığımız bir ortam yaratıyor. 

Diğer taraftan kullanıcılarımıza uçtan uca dijitalleşmiş bir alışveriş deneyimi sunmak için dijital pazaryeri uygulamamız Hopishop ve dijital cüzdan uygulamamız Hopipay’i de hayata geçirdik. 

Bu sene kullanıcılarımızı şaşırttığımız diğer bir uygulamamız Hopi fırsat eklentisi ile de Hopi üyesi markalardaki indirim ve Paracık kazandıran teklifleri bilgisayarda alışveriş yaparken de anlık sunabileceğiz. İnternet tarayıcısında bulunan Chrome Web Mağazası aracılığıyla kolayca yüklenebilen Hopi fırsat eklentisi, kullanıcının sahip olduğu Paracıkları göstererek alışverişini avantajlı bir şekilde yapmasını da sağlıyor. Bu uygulamamızla Turkey Customer Experience Awards’ta En İyi İnovasyon kategorisinde altın ödül kazandık. Ayrıca iki kategoride daha finale kaldık.

Markalar ve iş ortaklarımız için “Her ihtiyacımda hayatımı kolaylaştıran bir pazarlama çözümüdür”, kullanıcılar içinse “Acaba Hopi’de ne var ve ben uygulamaya girmediğim zaman ne kaçırıyorum” dedirtebilecek kadar vazgeçilmez olmak istiyoruz. Alışverişin vazgeçilmez iş ortağı olmak için ise vizyoner teknolojik alt yapı hizmetlerine yatırım yapıyoruz. 13,6 milyon Hopi kullanıcısının her birini ayrı bir mikro segmente dönüştüren hiper kişiselleştirme projemiz tamamlandığında ise Hopi üyesi markalar, ileri seviyede kabiliyetleri olan müşteri analitiği sistemleri ile kampanyalarını yürütebilecek. Milyonlarca kullanıcımıza daha keyifli bir alışveriş deneyimi sunarak, üye markaların Hopili cirosunu en az iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.

Diğer taraftan önümüzdeki beş yıl Fintech alanında yeni açılımlara ve E-ticaret’e odaklanma kararı aldık. Özellikle alışveriş kredisi ve yatırım alanlarında Hopi ekosisteminin potansiyelinin yüksek olduğunu görüyoruz ve liderliği hedefliyoruz. 

Hopi’nin UX – UI tasarımlarını, kullanıcı istekleri ve ihtiyaçlarına göre güncellemek üzere yoğun mesailere başladık. Bu yılın sonuna doğru daha sade ama aynı zamanda oyunlaştırma odaklı Hopi’nin yeni ara yüzünü kullanıcılarımız ile buluşturacağız. Yeni arayüzümüzle metaverse evreni ile kesişecek işlerin de içinde olacağız

Marketing Meetup’22 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir