Marketing Meetup ve Dardanel'den işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte deneyim alanı sponsorluğu yapacak olan markalardan biri de "Dardanel" oldu.

2015 yılından bu yana konu ve konuklarıyla iletişim ve pazarlama dünyasının kapılarını inovatif zihinlerle aralayan Marketing Meetup, bu yıl 18 Ekim’de 9'uncu kez gerçekleşmeye hazırlanıyor.

“Human X.0” temasıyla gerçekleşecek Marketing Meetup ana sahnesinde dijital dönüşümde güven ve itibar dinamikleri, küresel ekonomideki yeni dengeler, Web 3.0’ın geleceği, metaverse’ün değiştireceği sektörler, iklim krizi ve sürdürülebilir iş modelleri, sektörlerin dönüşüm gündemleri ve yapay zekâda yeni fırsatlar, toplumsal ve insani yönleriyle ele alınacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliğe eşlik eden sponsorlarımızla birlikte, konuklara ilham vermeye hazırlanan Marketing Meetup 2022'nin deneyim alanı sponsoru "Dardanel" oldu. Dilerseniz Dardanel Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Yüce Kaner Atalay'ın anlatımıyla Dardanel'i yakından tanıyalım.

Balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, Türkiye’yi 1984 yılında konserve ton balığıyla tanıştırdı. İlklerin markası Dardanel, her zaman okyanusların en taze, en sağlıklı ve en lezzetli balıklarından seçerek ürettiği ürünleri tüketicilere sunuyor. Çanakkale ve İstanbul’daki Dardanel fabrikalarında ton balığı, deniz ürünleri ve sandviçler üretiliyor. Dardanel, ton balığında Türkiye’nin 1 numaralı tercihi ve pazarın lideri. Deniz ürünleri sektöründe yaklaşık 40 yıllık tecrübe, bilgi birikimi ve altyapıya sahip. Grubumuz, toplamda yaklaşık 3 bin kişilik istihdam sağlıyor. 

Dardanel Ton, grubumuzun amiral gemisi durumunda. Dardanel Ton çeşitlerinin yanı sıra pek çok farklı kategoride deniz ürünleri sunuyoruz. 7 farklı lezzetten oluşan Aç Ye serisi, küçük balıklar, soğutulmuş ve dondurulmuş deniz ürünleri ile Kolay Pişir serimiz bulunuyor. Kolay Pişir’de 8 dakikada pişirilebilen, 4 farklı lezzet yer alıyor. 2005’te üretimine başlanan ve kendi kategorisinin yaratıcısı olan Mr. No sandviçlerinin ürün çeşitliliği de hızla artıyor. yüzde 100 mezgit filetodan üretilen Dardanel Fish Fingers ise özellikle çocukların en sevdiği ürünler arasında. Deniz ürünlerindeki uzmanlığını farklı kategorilere taşıyan Dardanel’in en yeni ürünü ise, 4 farklı seçeneği ve 7 günlük raf ömrü bulunan, paketli sushi markamız Sushida. 

Dardanel Grubu; Dardenia ve I Love Fish markalarıyla restorancılık sektöründe de faaliyet gösteriyor. 25 ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’nin gıda ihracatında en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Dardanel, yeni pazarlara açılmayı sürdürüyor. Kısa süre önce Yunanistan’ın köklü deniz ürünleri markası Kallimanis, Dardanel bünyesine katıldı. Kallimanis, Dardanel’in global büyüme vizyonunda önemli bir rol üstlenecek. 

Dardanel grubu, son iki yıldır Ar-Ge çalışmalarına ve yeni üretim hattı yatırımlarına ağırlık veriyor. 30 milyon dolara ulaşan bir yatırımla hem mevcut ürünlerimizde iyileştirmeler yapıyoruz hem de yeni kategoriler üzerinde çalışıyoruz. 

Sağlıklı beslenme trendlerine öncülük eden bir markayız. Ürünlerimizde sağlık, kalite ve lezzeti her zaman ön planda tutuyoruz. Tüm iletişim kampanyalarımızla ton balığının sağlık için önemini anlatıyoruz. Dardanel markasının güçlü konumunu sağlıklı beslenme, yenilik, lezzet ve kalite eksenlerinde pekiştirmek, konserve balık ve deniz ürünlerinin faydalarını anlatarak tüketimi arttırmak, mutfak kültürünün ve alışkanlıklarının parçası olmaya devam etmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Şef Somer Sivrioğlu ile yıl boyu devam eden bir iş birliğine imza attık. Kampanyamızda, Somer Şef’in Dardanel ürünleriyle hazırladığı lezzetli, sağlıklı, pratik ve ekonomik tarifleri tüketicilerimizle paylaşarak balığı ve deniz ürünlerini geniş kitlelere sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Tüm bunları yaparken, sürdürülebilir balıkçılığı ve doğal yaşamın korunmasını önemsiyoruz. Balığa duyduğumuz büyük aşkı, onu var eden çevreye ve doğaya da duyuyoruz. Deniz dostu bir marka olarak, 2013 yılından bu yana bu konudaki sorumlu yaklaşımımızı gösteren uluslararası Friends of the Sea sertifikasına sahibiz. 2017’den beri ise Balığını Sorgula sistemiyle, tüketicilere avlanmadan sofraya kadar balığın geçtiği aşamaları görebilme imkanı sunuyoruz.

Orta vadede dünyadaki en büyük su ürünleri markalarından biri olmayı hedefliyoruz. İhracat coğrafyamızı her geçen gün genişletirken, markalı ürün satışlarımızla pazar payımızı artırmak için çalışıyoruz. Dardanel’in marka DNA’sında sağlık, kalite, lezzet ve yenilik var. Dardanel uzmanlığıyla, inovatif yaklaşımımızı birleştirmeye ve yeni kategorilerde yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. 

Marketing Meetup’22 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir