Markalar afet bölgeleri için yardım kampanyası başlattı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilkçesinin merkez üssü olarak belirlendiği ve birçok çevre ilin etkilendiği deprem felaketi için, markalar yardım kampanyaları başlattı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin merkez üssü olarak belirlendiği ve birçok kentimizi de etkileyen depremin yankıları devam ederken ülkece seferber olduğumuz günlerde markalardan da bölgedeki illere yardım kampanyaları başlatıldı. 

Kahramanmaraş'ın yanı sıra; Gaziantep, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Malatya, Batman, Bingöl, Mardin, Muş, Bitlis, Hakkari, Siirt, Şırnak, Van, Adana, Osmaniye ve Hatay gibi çevre illeri de büyük oranda etkileyen deprem bölgesine, STK ve diğer yardım kuruluşlarının yanı sıra ülkemizin birçok bölgesinden vatandaşlar da yardımlarına ve desteklerine devam ediyor.

Markaların deprem bölgeleri için başlattığı yardım kampanyaları:

Eti
Eti'nin doğal afetler ve acil durumlar için vitamin ve minerallerle zenginleştirilen geliştirdiği bisküviyi geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Marka, depremden etkilenen bölgelere dağıtılmak üzere geliştirdiği doğal afet bisküvisinin sevkiyatına başladı.

Ülker
Bölgedeki vatandaşlara ve yardım ekiplerine ulaşması adına ürünlerini Türk Kızılay’ı yardımıyla ulaştırıyor.

İBB Halk Ekmek
İBB Halk Ekmek, 200 bin paketli Akdeniz Ekmeğini ve 7 bin 500 paket bisküvi taşıyan tırlarını afet bölgesine ulaştırmak adına yola çıktığını duyurdu. gitmek üzere yola çıktı.

Migros
Kızılay ve AFAD ile koordineli bir şekilde afet bölgresine ulaşması için acil ihtiyaçları taşıyan tırların yola çıktığını duyurdu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kına Demirel (@kinademirel)'in paylaştığı bir gönderi

CarrefourSA
Kamu kurumları ile organize bir şekilde, temel ihtiyaç ürünlerinin bulunduğu gıda ve hijyen malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını duyurdu.

Pınar
Kızılay, Kamu Kurumları, AFAD ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde gıda ve su yardımlarını bölgeye ulaştırdığını duyurdu.

HepsiburadaYemeksepeti ve Getir de gıda yardımında bulunmak adına tırların yola çıktığını duyurdu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

getir (@getir)'in paylaştığı bir gönderi

Migros One, bölgedeki dağıtım merkezlerine AFAD ve Kızılay ile koordineli bir şekilde, temel ihtiyaç malzemelerini taşıyan kamyonlarını yola çıkardı.

Trendyol
Trendyol da deprem bölgesin ulaşan destekleri için Twitter'da paylaşımda bulundu. 

Boyner
Yine depremden kısa bir zaman önce deprem çantası hazırladığını söyleyen Boyner, ülkemizin yaşadığı doğal afetten etkilenen vatandaşlara deprem çantası ulaştırmaya başladı.

LC Waikiki
Afet bölgesinde bulunan vatandaşlara; giyim, ayakkabı ve battaniye gibi temel ihtiyaçların ihtiyaç sahiplerine ulaşmaları adına yardım tırlarının yola çıktığını duyurdu. 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LC Waikiki (@lcwaikiki)'in paylaştığı bir gönderi

Koton
Koton da LC Waikiki gibi deprem bölgesine ulaşması için yakın illerden hızlıca, kışlık giysi ve diğer acil ihtiyaçları vatandaşlara ulaştırıyor.

FLO

FLO, dayanışma tırlarının AFAD’ın yönlendirmesi ile yola çıktığını duyurdu. Afetzedelerin ayakkabı, çorap, atkı, bere ve mont ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten FLO, yetkili mercilerin yönlendirmesi ile ihtiyaç sahibi bölgelere ulaşmak için hazır olduklarını da belirtti.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FLO (@floayakkabi)'in paylaştığı bir gönderi

English Home
Soğuk ve zorlu kış şartlarının yaşanması sebebiyle başta battaniye olmak üzere farklı ihtiyaçların da bölgedeki vatandaşlara gönderilmesi için yola çıktığını duyurdu.


Orka Holding

Orka Holding, deprem bölgesindeki ihtiyaçlar için hazırladdıkları montları, TİM ve T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı - AFAD koordinasyonundaki merkeze teslim ettiğini duyurdu. 

Decathlon Türkiye
Deprem bölgesinde bulunan vatandaşların ve bölgeye yardıma gelen görevlilerin  ihtiyaçlarının karşılanması adına bölgeye destek ulaştırıyor.

Yataş
Kahramanmaraş ve depremden etkilenen çevre illere destek için hazırlıklarını sürdürdüğünü açıkladı.

Watsons Türkiye
AFAD ile koordineli bir şekilde, ihtiyaç sahiplerine kişisel bakım ve hijyen ürünleri ulaştırdığını duyurdu.

Mediamarkt
Deprem bölgesindeki elektronik ihtiyaçları gidermek adına yardımlarını yola çıkardığını duyurdu.

Teknosa
Depremin etkilediği bölgelerde elektronik ihtiyaçlar için destek vermeye devam edeceğini duyuran bir diğer marka da Teknosa oldu.

BinBin
Deprem bölgelerinde kısa mesafe ulaşımının kolayca sağlanabilmesi için Diyarbakır, Adana ve Gaziantep'te BinBin scooter'lar ücretsiz kullanıma açıldı.

TürkTelekom, Turkcell ve Vodafone deprem bölgelerine ücretsiz internet erişimi ve konuşma paketi tanımlamanın yanı sıra, baz istasyonları ile bölgede kapasite artırımı gerçekleştirdi.

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe deprem bölgesine ulaşması adına yardım kampanyası başlattığını duyurdu.

Sürat Kargo
Kızılay ile koordineli olarak hazırlanan listeye göre yapılacak yardım gönderilerinin şubeleri tarafından alınarak deprem bölgelerine ulaştırılacağını açıkladı.

Otelz.com
Depremde dışarıda kalmak zorunda olan vatandaşlara ücretsiz konaklama desteği sağlayacaklarını belirtirken konaklanacak otel ve konaklama tesislerinin listesini açıkladı.

Sahibinden.com
Sahibinden.com, kamu kurumlarıyla işbiliği içerisinde afet bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 50 milyon TL bağış yaptığını açıkladı.

Arçelik
AFAD'ın yönlendirmeleriyle belirlenen acil ihtiyaç malzemelerini afet bölgelerine ulaştırmak üzere yola çıkan Arçelik, arama kurtarma ekipleriyle de çalışmalara destek olduğunu duyurdu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakan Bulgurlu (@h_bulgurlu)'in paylaştığı bir gönderi

Dicle Elektrik
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde faaliyet Gösteren Dicle Elektrik, depremde hasar gören illere yaptıkları yardım desteklerini duyurdu.

Petrol Ofisi

Petrol Ofisi, afet bölgesine yardımlarını ulaştıracağını duyurdu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petrol Ofisi (@petrolofisi)'in paylaştığı bir gönderi

SOCAR Türkiye

Samsung Türkiye

GAİN

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GAİN (@gain)'in paylaştığı bir gönderi

Shake Shack

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHAKE SHACK TR (@shakeshacktr)'in paylaştığı bir gönderi

Nef Vakfı

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEF VAKFI (@nefvakfi)'in paylaştığı bir gönderi

Shell Türkiye

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shell Türkiye (@shellturkiye)'in paylaştığı bir gönderi

TUM
İGA İstanbul Havalimanı'nda yolculara uçuş öncesi ve sonrası yiyecek ve içecek hizmeti sunan TUM, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem özelinde depremzedelere gönderilmek üzere toplam 133.257 adet gıda yardımının yanı sıra 1.000 adet kişisel hijyen ve 2.354 adet bebek ihtiyaçlarını toplam 6 tır olarak deprem bölgesine ulaştırdı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUM (@tumtrofficial)'in paylaştığı bir gönderi

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir