Mail silme hareketi

Enerjisa, herkesin mail kutusundan 50 adet mail silmesi halinde 8.6 milyon GB verinin temizleneceğini ve veri merkezlerindeki enerji tüketiminin azalacağı söyleniyor.

Teknolojinin gelişmesiyle dijitalleşme kavramı da hayatımızın bir parçası oldu. Resmî dokümanlardan gündelik yaşantımıza kadar kullandığımız kağıtların dijital ortama taşınması, sürdürülebilirlik açısından avantaj sağlasa da maalesef sıfır enerji kullanımı anlamına gelmiyor.

Dijital ortamda yapılan her eylemin iz bırakması ve üretilen tüm dijital dokümanların yer kaplaması enerji tüketimini de tetikliyor. Günlük akışımızın bir parçası olan bilgisayar ve telefonlarda yaptığımız her işlem ilave depolama kapasiteleri ihtiyacının ortaya çıkmasına yol açıyor. Bu aksiyonlar sonucu harcanan enerjinin olumsuz etkileri ise oldukça yüksek. 

Geçtiğimiz günlerde bu konu ile ilgili olarak Enerjisa Üretim yeni bir kampanyaya imza attı. Basit bir hareket ile enerji tüketimini azaltmayı hedefleyen kampanyasında Enerjisa Üretim, herkesin mail kutusundan 50 adet mail silmesi halinde 8.6 milyon GB verinin temizleneceğini ve veri merkezlerindeki enerji tüketiminin azalacağını söylüyor.

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl yaptığı açıklamada, "Enerji tüketiminin azalmasına destek olmak için bir challenge başlattık. Mail kutunuzdan 50 mail’i silip üç arkadaşınızı bu challenge’a davet etmeye var mısınız? Mail kullanan herkes mail kutusundan 50 mail silse ortalama 8.6 milyon GB verinin temizleneceğini ve veri merkezlerindeki enerji tüketiminin azalacağını biliyor muydunuz?" sözleri ile herkesi mail silme hareketine davet etti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir