Lüks Markaların Arta Kalan Kumaşları İle Canavar Ayağı Tasarımlı Ayakkabı Üretildi

Şaka değil gerçek! Floransa merkezli AVAVAV markası lüks markaların arta kalan kumaşlarından son derece ilginç tasarıma sahip ayakkabılar üretti. Tasarımcı Pyer Moss ve yaratıcı yönetmen Beate Karlsson tarafından tasarlanan ayakkabılar dört parmaklı olup adeta canavar ayağına benziyor.

"Bir moda evinin çöpü bizim hazinemizdir." diyen marka şimdi de tüm bu sosyal mesafe çılgınlığı sona erdiğinde gelecek vizyonunu veya ne giymek isteyebileceğimizi düşünerek böylesine bir koleksiyon ortaya çıkardı. Bazıları tarafından beğenilen bazıları tarafından hiç beğenilmeyen dört parmaklı canavar çizmelerden oluşan koleksiyon, aslında göründüğünden daha fazlası.

Floransa'da komşu moda evlerinin attıkları ve kullanmadıkları kumaşlardan yeni kıyafetler üretmeyi ilke edinen malzeme avcıları tarafından kurulan AVAVAV markası tamamen sürdürülebilir giysiler tasarlıyor. Ürünler sınırlı bir şekilde üretiliyor ve üretimde elektrikli araçlar kullanılıyor. Malzemeler, elektrikli araçlar ile AVAVAV genel merkezine taşınıyor ve  ardından tasarlanıp üretilerek geri dönüştürülmüş ambalajlarda tüketiciye online ortamda sunuluyor.

Modanın sınırlarını zorlayan hiper gerçekçi parçalar insan iç organlarına atıfta bulunuyor.Hayal gücünün üretime geçirilmiş bir hali olarak görülen bu yüksek topuklu dört parmaklı botlar anatomik olarak yanlış olmasına rağmen oldukça ilgi çekiyor. Koleksiyon yakın zamanda canlı yeşil, koyu kırmızı, metalik mor, siyah ve soluk mavi renk tonlarında satışa çıktı.

Deadstock kumaştan ve silikondan yapılan ve dört devasa uzun ayak parmağına sahip olan bu botları ve Stockholm'de tasarlanıp ve İtalya'da üretime geçen bu markayı gelecekte daha fazla duyacağımızdan eminiz.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir