Reklam sansürlerine meydan okuyan kampanya

Bir yıl önce yaptıkları kampanyanın ceza alması üzerine Lovehoney, sansürleri atlatmanın bir yolunu buldu. Mizahi bir şekilde yürütülen kampanya billboardlarda yerini aldı.

Birleşik Krallık'ta cinsel mutluluk konusunda ilk akla gelen marka Lovehoney, insanların cinsel zevk için başvurduğu günlük ev eşyalarına dikkat çeken bir kampanya başlattı. Diş fırçaları, yastıklar ve salatalık gibi ürünleri halka "Daha iyisini hak ediyorsun" diyen alaycı bir metinle sunan marka, Bu şekilde hem dikkat çekti hem de katı reklam yasağına değindi.

Lovehoney, katı reklam kısıtlamaları uygulanırken vermek isteği mesajı bir şekilde verebilen markalardan biri. Aslında bu kampanya da önemli bir konu olan cinsel hazzı uygun bir şekilde yaşamamanın olası riskleri hakkında farkındalığı artırıyor.

Son araştırmalar, Birleşik Krallık'ta her beş kişiden ikisinin (yüzde 41) kendilerini rahatlatmak için günlük ev eşyalarına yöneldiğini ortaya koyuyor. Kullandıkları eşyalar arasında yastık (yüzde 14), saç fırçası (yüzde 9), cep telefonu (yüzde 8), çorap (yüzde 8) ve son olarak popüler kültürün favorisi olan elektrikli diş fırçası (yüzde 7) yer alıyor.

Lovehoney'nin küresel halkla ilişkiler lideri Nadia McCowan Hill, kampanyayı tartışırken şunları söyledi: “Cinsel sağlık, genel sağlığımızın önemli bir parçası, ancak çoğu zaman kötü olarak gösteriliyor ve açık veya zararlı şeylerle birlikte kategorize ediliyor. Reklam kısıtlamaları aynı zamanda halkı cinsel sağlık konusunda eğitme yeteneğimizi de sık sık engelliyor ve bu da bilginin ihtiyacı olan kişilere ulaşmasını engelliyor. Cinsel sağlığın önemli bir bileşeni olan seks oyuncaklarının reklamını yapmamıza izin verilmediğinden, İngiliz halkına bunun yerine ne kullandıklarını sorarak yaratıcı olmaya karar verdik. Daha sonra bu öğeleri reklam panolarımıza kopyaladık ve böylece 'yasaklanamaz reklamlarımızı' oluşturduk. Cinsel sağlıkla ilgili sohbeti normalleştirme ve seks oyuncaklarını ana akım haline getirme görevindeyiz; mecbur kalırsak bunu birer birer salatalık yapacağız!"

Çarpıcı kampanya bu günlerde billboardlarda yerini aldı. Bununla birlikte Lovehoney önümüzdeki günlerde basında ve sosyal medyada da kampanyalarını yürüteceklerini duyurdu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir