Logitech'ten Kablosuz Mouse'ların Şarj Problemini Ortadan Kaldıran Teknoloji

Kablosuz mouse’ların şu andaki kadar yaygın olmadığı zamanlarda yoğun olarak bilgisayar kullananlar,  kablolu farelerin kullanım zorluğunu iyi bilirler. O kablo illaki bir yerler takılır, insanı sinir ederdi. Tabii, diğer birçok bilgisayar donanımından dolayı ortaya çıkan kablo karmaşasından bahsetmiyorum bile.

Daha sonraları kablosuz mouse’ların daha yaygın hale gelmesiyle bu problem ortadan kalksa da bu sefer de başka bir problem belirdi: Şarj problemi. Gerçi şu anda herhangi bir pilli ya da şarjlı mouse’u hiç pil değiştirmeden ya da hiç şarja takmadan 2-3 ay kadar kullanabiliyorsunuz. Ancak Logitech, yeni geliştirdiği bir teknolojiyle kablosuz mouse’lardaki şarj problemini tamamen ortadan kaldırmışa benziyor.

[caption id="attachment_59912" align="aligncenter" width="650"] Logitech G Powerplay Mousepad[/caption]

Logitech’in yeni geliştirdiği Powerplay isimli teknoloji, kablosuz mouse’un mousepad üstündeyken sürekli olarak kablosuz bir şekilde şarj edilmesini sağlıyor. Başka bir deyişle, kablosuz mouse için gerekli olan enerji, mousepad aracılığıyla aktarılıyor. Bu kablosuz şarj teknolojisi, tamamen Logitech’e ait ve şirket, bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmek için yapılan araştırma ve geliştirme sürecinin dört yıldan uzun sürdüğünü belirtiyor.

Powerplay teknolojisinin entegre edildiği Logitech G Powerplay mousepad, ağustos ayında piyasaya sürülecek ve satış fiyatı ise 100 dolar olacak. Logitech, şimdilik sadece G903 ve G703 model mouse’larının bu mousepad ile uyumlu olduğunu duyurdu. Bu mouse’lar da bu ayın sonunda satışa sunulacaklar. Bununla birlikte Logitech G Powerplay’in Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Logitech’in bu yeni kablosuz şarj teknolojisi, özellikle oyun sırasında kablosuz mouse’un şarjının bitmesini problemini ortadan kaldırarak oyunculara bu konuda büyük rahatlık sağlayacaktır. Şu anda sadece oyuncu mouse’larına yönelik olsa da ilerleyen zamanlarda bu teknolojinin Logitech’in tüm kablosuz mouse’ları ile uyumlu hale gelmemesi için de hiçbir sebep yok. Hatta gerekli şartlar sağlanıp Logitech bu teknolojiyi diğer mouse üreten şirketlerle paylaştığı takdirde gelecekte bu teknolojinin standart hale geldiğini bile görebiliriz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir