Little Caesars'tan kötü yorumlara duyarsız kalmayan kampanya

Sosyal medyada hakkında yapılan kötü yorumlara sessiz kalmayan Little Caesars, kötü yorumları ateşte pişirip sahiplerine yedirdi.

Little Caesars, sosyal medyada hakkında yapılan kötü yorumlara sessiz kalmak yerine, bu eleştirilere alevli bir tepkiyle karşılık verdi. "Burn the Burns" adlı TikTok kampanyası, markayı sadece pizza pişirme sanatında değil, aynı zamanda mizah ve yaratıcılıkta da bir adım öne taşıdı.

Kampanyanın en dikkat çeken öğelerinden biri ise internet efsanesi Felaket Kız'ın (Disaster Girl) kampanyaya konuk olması oldu. Zoë Roth'un ünlü fotoğrafını kullanarak markanın kötü yorumlara karşı olan tutumunu mizahi bir şekilde ifade eden kampanyada, Zoë sunuculuk yaparak kampanyanın eğlenceli ve samimi bir atmosferde geçmesine katkı sağlıyor.

@littlecaesarspizza

This is what happens when you talk bad about our pizza.

♬ original sound - Little Caesars

McKinney imzalı kampanya, sadece 53 milyon görüntülenmeyi aşmakla kalmadı, aynı zamanda Little Caesars'a 19 binden fazla yeni takipçi kazandırdı. Kampanyanın Yaratıcı Direktörü Jameson Rossi, "Nefret edenlerden nefret etmediğimizden, aksine onlarla eğlenceli bir şeyler yaparak insanları konuşturduğumuzdan emin olmak istedik" diyor. İnsanları konuşturmanın sırrı ise birbirinden ilginç unsurları bir araya getirmekte yatıyor: dokuz metrelik pizza ateşi, bol heavy metal ve ikonik bir mim.

Little Caesars'ın "Burn the Burns" kampanyası, kötü yorumlara karşı alışılmışın dışında bir yaklaşım sergileyerek sadece markanın lehine değil, aynı zamanda sosyal medya stratejileri konusunda da dikkat çekici bir örnek oluşturdu. 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir