Levi's, Eski Kotlarını Getiren Müşterilere Ödeme Yapıyor

Levi's da birçok marka gibi yeniden satış alanına giriyor. Şirket, alışveriş yapanların ikinci el kotları ve ceketleri alıp satmaları için Levi's SecondHand isimli bir kampanya başlatıyor. Eski kotlarını Levi's mağazalarına getiren müşteriler, ürünün yaşına, durumuna ve orijinal perakende fiyatına bağlı olarak Levi's mağazalarında kullanılmak üzere 5 ila 35 dolar arasında bir ödeme alacaklar.

https://pazarlamasyon.com/ikea-geri-donusturulmus-urunler-satan-ilk-ikinci-el-magazasini-aciyor/

Örneğin son 10 yılda üretilen ürünler için 5-15 dolar ve Trucker ceketler için 5-20 dolar arasında değişen miktarlarda ödeme yapılacak. En değerli takaslar, Premium Levi's koleksiyonlarından ürünler ve 20 yıldan daha uzun bir süre önce üretilmiş parçalar. Her iki kategori için de kot pantolonların ederi 30 dolara, Trucker ceketlerinki ise 35 dolara kadar çıkıyor.

Ürün yeniden satılacak kadar iyi durumda değilse, müşteriler yine de 5 dolar alacak ve Levi's ürünü geri dönüştürecek. Müşterilere yapılan ödemeler Levi's mağazalarında ve markanın web sitesinde kullanılabilecek. İkinci el kotlar müşterilerden alındıktan sonra, profesyonelce temizlenecek ve ardından Levi's SecondHand'in web sitesinde satışa sunulacak.

https://pazarlamasyon.com/moda-tutkunlari-surdurulebilir-markalar-istiyor/

Sürdürülebilirlik ve modanın çevre üzerindeki etkisi konusundaki farkındalık arttıkça yeniden satış popüler bir trend olmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu'nun 2018 raporuna göre, moda endüstrisi, küresel karbon emisyonlarının yaklaşık %10'unu ve küresel atık suyun %20'sini oluşturuyor.

Yeniden satış yapan perakendeciler ve e-ticaret aktörleri, müşterileri ikinci el kıyafet almaya teşvik ederek emisyonları ve su israfını azaltabileceklerini umuyor. ThredUp ve GlobalData Retail'in araştırmasına göre, 2023 yılına kadar yeniden satış pazarının bu yılki 32 milyar dolardan 51 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir