Levis, 7 Yıl Sonraki İlk Küresel Kampanyasında Z Kuşağının Global Influencerlarını Kullandı

Dünyanın öncü giyim markalarından biri olan Levi’s geçtiğimiz sene ikinci el kullanımını özendirdiği bir kampanyası ile oldukça ses getirmişti. Sürdürülebilirliği her geçen gün daha da benimseyen marka bu sene de bir ürünün uzun yıllar kullanılmasını anlatmak amacıyla, Z Kuşağı ünlüleri, aktivistleri ve etkileyicilerinden oluşan bir grupla yedi yıl sonra ilk kez küresel kampanya yarattı. 'Buy Better Wear Longer' ismini taşıyan kampanyanın amacı; tüketicilik ve üretimin çevresel etkilerini azaltmak için tüketicilere kotlarını daha uzun süre giymelerini sağlamak.

https://pazarlamasyon.com/levis-secondhand-kalici-musteri-iliskilerini-tesvik-ediyor/

"Buy Better Wear Longer/Daha İyi Satın Alın, Daha Uzun Giyin" girişimi, Z kuşağı için bir harekete geçirici mesaj işlevi görerek, onları yeniden kullanmaya, yeniden tasarlamaya ve tüketicilerin çok fazla ürün satın alarak doğaya verdikleri zararı, ayak izlerini azaltmaya teşvik ediyor. Kampanyada , aktivizm ve sürdürülebilirliğin geleceğini şekillendiren altı  adet genç yer alıyor: Will Smith'in oğlu rapçi Jaden Smith, Manchester United yıldızı Marcus Rashford, YouTuber Emma Chamberlain, iklim aktivisti Xiye Bastida, girişimci Melati Wijsen ve hip-hop sanatçısı Xiuhtezcatl Martinez.

Kampanya filminde Jaden Smith “Küresel giyim tüketimi son 15 yılda ikiye katlandı. Bunu değiştirebiliriz” derken, protesto sahnesinde Xiye Bastida elindeki megafonu kullanarak "Daha iyi hale geldiğimizde, daha iyisini satın alabiliriz" diyor. Chamberlain ise, kendini klasik YouTube tarzında filme çekerken, "Ve daha iyi satın aldığımızda daha uzun süre giyebiliriz" diyor.

https://www.youtube.com/watch?v=M7ZBIcUz-lE&t=2s

Levi’s küresel tüketici pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Chris Jackman, kampanyayı yeni nesil değişim yaratanların bir kutlaması olarak nitelendiriyor. Markaların ve tüketicinin çevresel sorunların çözümü ve sürdürülebilirlik için beraber çalışmaları gerektiğini söyleyen Jackman özellikle iklim değişikliğinin yakın etkileriyle karşı karşıya kalması muhtemel  Z kuşağının bu girişimler için bir öncü grup olduğunun altını çizdi. Değişimin itici güçlerinin Z kuşağı olduğuna vurgu yaparak kampanyadaki neslin hayatları boyunca iklim kriziyle yaşadıklarını ve ileride yaşamamaları için de harekete geçeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Jackman, ayrıca kampanyanın Z Kuşağı hedef kitlesine ulaşmak için ideal olan dijital ve sosyal kanallar aracılığıyla etkinleştirileceğini söylerken, influencerların bireysel filmlerinin de önümüzdeki haftalarda sosyal medyada kademeli olarak paylaşılacağını dile getirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=nalO8f2GxHM

Son olarak Levi's, sürdürülebilirlik odaklı  farklı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle marka son yıllarda çevreye duyarlı bir dizi üretim uygulamasına giriş yaparak organik pamuk, kenevir gibi daha düşük etkili malzemelere yatırım yaptı ve su tüketimini azaltma çalışmalara başladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir